Oszukali przy zakupie 40 ton karpi wartych 350 tys. złotych

Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo hodowców karpia z powiatu przemyskiego. Nieuczciwi kupujący usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Rzekomi przedsiębiorcy z zachodniej części kraju chcieli kupić 40 ton karpia.

– Gdy zawarto transakcję i wkrótce transport ryb ruszył do siedziby odbiorcy. Kiedy minął termin zapłaty, właściciel nabrał podejrzeń co do uczciwości kontrahenta. Uważnie zaczął studiować dokumenty i sprawdzać dane firmy. Wówczas okazało się, że wskazane dane teleadresowe firmy są nieprawdziwe – mówi asp. Mirosław Dyjak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

– Gdy jakikolwiek kontakt z kontrahentem okazał się niemożliwy przedsiębiorca nabrał podejrzeń, że mógł paść ofiarą przestępstwa. W wyniku oszustwa jego firma mogła ponieść straty na ponad 350 tys. złotych – dodaje Dyjak.

Policjanci sprawdzili podejrzaną firmę i ustalili, że została ona zarejestrowana na mieszkańca Wielkopolski.

Wkrótce funkcjonariusze ustalili, że nieuczciwy odbiorca ma zamiar ponownie odwiedzić Podkarpacie. Nie wiedząc, że jego oszustwo wyszło na jaw i sprawą zajmują się policjanci, pojawił się ze wspólnikiem w siedzibie pokrzywdzonego. Tym razem oszuści zainteresowani byli kupnem kolejnych 13 ton ryb. Jednak transakcja nie została sfinalizowana, gdyż wraz w właścicielami firmy oczekiwali na nich również policjanci.

Odzyskano 26 ton ryb, które trafiły z powrotem do hodowcy. 35 i 37-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Wobec jednego z nich prokurator postanowił zastosować tymczasowy areszt zaś w stosunku do drugiego zastosowano dozór policyjny wraz z zakazem opuszczania kraju. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Qba
Qba
9 lat temu

Sam się prosił, kto za ładne oczy przy pierwszej transakcji daje przelew. Niech gość zrobi przedpłatę 100% dostanie towar. Faktury przelewowe są dla sprawdzonych klientów.