Oszukali przy zakupie 40 ton karpi wartych 350 tys. złotych

Fot. Łukasz Solski

PRZEMYŚL. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo hodowców karpia z powiatu przemyskiego. Nieuczciwi kupujący usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Rzekomi przedsiębiorcy z zachodniej części kraju chcieli kupić 40 ton karpia.

- Gdy zawarto transakcję i wkrótce transport ryb ruszył do siedziby odbiorcy. Kiedy minął termin zapłaty, właściciel nabrał podejrzeń co do uczciwości kontrahenta. Uważnie zaczął studiować dokumenty i sprawdzać dane firmy. Wówczas okazało się, że wskazane dane teleadresowe firmy są nieprawdziwe – mówi asp. Mirosław Dyjak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

- Gdy jakikolwiek kontakt z kontrahentem okazał się niemożliwy przedsiębiorca nabrał podejrzeń, że mógł paść ofiarą przestępstwa. W wyniku oszustwa jego firma mogła ponieść straty na ponad 350 tys. złotych – dodaje Dyjak.

Policjanci sprawdzili podejrzaną firmę i ustalili, że została ona zarejestrowana na mieszkańca Wielkopolski.

Wkrótce funkcjonariusze ustalili, że nieuczciwy odbiorca ma zamiar ponownie odwiedzić Podkarpacie. Nie wiedząc, że jego oszustwo wyszło na jaw i sprawą zajmują się policjanci, pojawił się ze wspólnikiem w siedzibie pokrzywdzonego. Tym razem oszuści zainteresowani byli kupnem kolejnych 13 ton ryb. Jednak transakcja nie została sfinalizowana, gdyż wraz w właścicielami firmy oczekiwali na nich również policjanci.

Odzyskano 26 ton ryb, które trafiły z powrotem do hodowcy. 35 i 37-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Wobec jednego z nich prokurator postanowił zastosować tymczasowy areszt zaś w stosunku do drugiego zastosowano dozór policyjny wraz z zakazem opuszczania kraju. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

łuk

do “Oszukali przy zakupie 40 ton karpi wartych 350 tys. złotych”

  1. Qba

    Sam się prosił, kto za ładne oczy przy pierwszej transakcji daje przelew. Niech gość zrobi przedpłatę 100% dostanie towar. Faktury przelewowe są dla sprawdzonych klientów.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.