Oszukana staruszka

STALOWA WOLA. Wczoraj rano 82-letnią kobietę okradła młoda kobieta, która podała się za przedstawicielkę Unii Europejskiej.

Do zdarzenia doszło na ulicy Metalowców około godz. 8.30. Do jednego z mieszkań zapukała młoda kobieta. Weszła do środka i oświadczyła, że jest przedstawicielką Unii Europejskiej i sprawdza czy emeryci mają zniszczone banknoty. Jeżeli takie mają to musi spisać ich numer, bo jest to konieczne do uzyskania dopłaty do emerytury. Młoda kobieta usiadła przy stole i zaczęła coś pisać.

Staruszka z szafki w pokoju wyjęła kopertę, w której było ponad 2 tysiące złotych, wyjęła z niej 200 złotowy banknot i podała młodej kobiecie, resztę pieniędzy schowała do szafki. Ta spisała z banknotu jakieś dane i pozostawiła go na stole. Następnie założyła rękawiczki i poprosiła o zmoczenie ściereczki, gdyż chciała zbadać kręgosłup 82-letniej właścicielki mieszkania. Starsza pani opierała się, jednak po usilnych namowach zgodziła się na badanie. Młoda kobieta zaprowadziła ją do łazienki, gdzie zbadała kręgosłup i zaraz po tym wyszła z domu.

Po chwili starsza pani chciała schować 200 złotych pozostawione na stole i wtedy zorientowała się, że w szafce nie ma pieniędzy.

Rysopis oszustki: wiek około 25-28 lat szczupła, wzrost około 175 cm, włosy czarne spięte z tyłu, ubrana w płaszcz w ciemnym kolorze. Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie proszone są o kontakt ze stalowowolską Policją telefon 997 lub (15) 877-33-10.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments