Oszuści naciągają na telekomunikację

Cwaniacy podkładają nieświadomym starszym osobom nowe umowy telekomunikacyjne, co zazwyczaj kończy się wyższymi rachunkami. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Starszym osobom podsuwają umowy i zmuszają ich do płacenia rachunków na innych operatorów telefonicznych.

Odwiedzają w domach emerytów i starsze osoby, podszywając się pod pracowników telekomunikacji.  Podsuwają im dokumenty do podpisania. Informują, że TP S.A. nazywa się teraz Orange i trzeba zrobić aneks do dotychczasowej umowy. Nieświadomi niczego ludzie podpisują, a potem dowiadują się, że są już klientami innej niż dotąd firmy telekomunikacyjnej.

- Przeżyłem szok, gdy na mój adres przyszła do zapłacenia faktura aż na 182 złote – mówi pan Andrzej  z Rzeszowa. – Okazało się, że rachunek jest na firmę telekomunikacyjną, której nie jestem klientem.

Zastanawiałem się  jak to możliwe i nagle sobie przypomniałem, że niedawno odwiedził mnie miły pan i podpisałem nową umowę. Byłem wtedy pewny, że wszystko jest w porządku. Ten mężczyzna dał mi papiery do podpisania i powiedział, że taki jest wymóg, bo Telekomunikacja Polska teraz nazywa się Orange i trzeba zawrzeć aneks do umowy.

W ten sposób na Podkarpaciu oszukano wiele starszych osób.  Często na fakturze, którą podpisano w obecności podejrzanego przedstawiciela handlowego, widnieje informacja, że jest to opłata wyrównawcza od… aktywacji. Starsi ludzie muszą więc uważać kogo wpuszczają do domu i co podpisują.

Mariusz Andres

do “Oszuści naciągają na telekomunikację”

  1. ROMAN

    Kto rozprawi się w końcu z oszustami/ cyganami/naciągaczami /hochsztaplerami- czy ktoś nad ctym panuje czy to idzie na żywiał- i już nikt nie panuje ?

  2. oko

    przeciez to juz było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.