Oszust uprowadzony, pobity i okradziony

W policyjnym areszcie wylądowali nie tylko czterej sprawcy rozboju, ale także pokrzywdzony, który okazał się oszustem. Fot. Archiwum

KORCZYNA, KROSNO. Bandyci napadli na… poszukiwanego przez prokuraturę.

W rękach policji są czterej mężczyźni, którzy uzbrojeni w maczetę zaatakowali 31-letniego mieszkańca Krosna, siłą wciągnęli go do auta terenowego i wywieźli do lasu koło Rymanowa. Tam krośnianina rozebrali, dotkliwie pobili i okradli. Poszkodowanym jest oszust poszukiwany przez krakowską prokuraturę. W takiej sytuacji także 31-latek wylądował w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 15 kwietnia. Z informacji przekazanych przez 31-latka wynika, że wieczorem w Korczynie zaatakowało go kilku mężczyzn. – Napastnicy grożąc mu maczetą siłą wciągnęli go do samochodu terenowego i wywieźli do lasu w pobliżu Rymanowa. Tam rozebrali go do spodenek i dotkliwie pobili. Żądali przy tym zwrotu pieniędzy, które 31-latek miał być winny jednemu z nich. Później sprawcy ukradli mu kilkaset złotych i zegarek, zniszczyli telefon komórkowy, po czym odjechali – mówi podinspektor Marek Cecuła, oficer prasowy krośnieńskiej policji.  Pobity mężczyzna dotarł do najbliższych zabudowań i wezwał pomoc. Wylądował w lecznicy, gdzie po badaniach okazało się, że na szczęście nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń. – Pokrzywdzony był w stanie jedynie bardzo ogólnie opisać napastników, ale te szczątkowe informacje oraz dalsze działania policjantów pozwoliły ustalić siedmiu mężczyzn uczestniczących w tym przestępstwie. Wszyscy okazali się mieszkańcami tej samej miejscowości z powiatu sanockiego. Trzech z nich po przesłuchaniu zwolniono, zaś czterej pozostali w wieku 23, 25, 29 i 33 lat trafili do policyjnego aresztu. W domu jednego z zatrzymanych mundurowi zabezpieczyli również maczetę, a u innego z mężczyzn znaleźli zegarek skradziony napadniętemu. Niebawem wszyscy usłyszą zarzuty udziału w rozboju. Grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, ale nie jest wykluczone, że lista zarzutów wobec niektórych z nich jeszcze się wydłuży. Przedwczoraj policjanci zatrzymali także poszkodowanego 31-latka. Wyszło bowiem na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kraków Śródmieście Wschód jako podejrzany o oszustwo i wczoraj został przetransportowany w policyjnym konwoju do Krakowa.

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.