Otwarto obwodnicę Ropczyc, ale…

W ramach inwestycji ma być zmodernizowana droga E-40 przebiegająca przez centrum miasta.

ROPCZYCE. Od ubiegłego tygodnia kierowcy mogą jeździć nowo otwartą 4-kilometrową obwodnicą Ropczyc. Nie oznacza to jednak, że inwestycja została ukończona, bo ma być jeszcze położony nowy asfalt na drodze krajowej E-40 przebiegającej przez miasto. Ten właśnie odcinek w ramach obwodnicy ma zostać przejęty na własność od 1 stycznia 2011 roku przez ropczycki samorząd.

Kilka dni temu w Ropczycach miał się odbyć protest Stowarzyszenia na rzecz Przyśpieszenia Budowy Obwodnicy Ropczyc, bo okazało się, że inwestycja opóźniła się. Jednak nie doszło do niego, bo w ostatniej chwili do burmistrza wpłynęło pismo od wykonawcy inwestycji z firmy Drogbud. Poinformowano w nim, że zostały zakończone roboty budowlane i tego samego dnia zaplanowano uroczyste otwarcie obwodnicy. Dzięki tym pracom, możliwe stało się użytkowanie obu jezdni trasy zasadniczej wraz z węzłami i łącznicami.

Władze gminy Ropczyce pod wpływem nacisku mieszkańców postanowiły interweniować w sprawie przyśpieszenia budowy obwodnicy. Od początku września samorząd ciągle monitorował w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie oraz u wykonawcy, a nawet u wojewody. To, czy kierowcy przejadą przed minionym weekendem obwodnicą, nie było pewne.

Nową drogę otwarto bez wielkiej fety, a burmistrz przypomniał, że niespełnione zostały warunki i inwestor w jak najkrótszym czasie musi je wypełnić.

– To nie był odbiór całej obwodnicy – poinformował Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc. – Pozostało jeszcze sporo robót. Myślę, że na zniszczonej przez ciężkie samochody „czwórce” (będzie to część obwodnicy) przebiegającej przez centrum miasta do soboty uda się położyć nową nawierzchnię bitumiczną, a do końca grudnia odwodnić rowy i wyremontować boczne drogi tzw. łączniki dochodzące do tej nowej drogi.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments