Otwarto pierwszy w Ropczycach żłobek

Dzieci z Ropczyc do 3 lat mogą bawić się w przestronnych salach Żłobka Miejskiego. Fot. Archiwum

ROPCZYCE. Rodzice mają już gdzie zostawiać swoje dzieci.

Pracujący rodzice mają już gdzie zostawiać swoje dzieci do 3 lat. W Ropczycach otwarto pierwszy żłobek w gminie i pierwszy w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Żłobek Miejski mieści się przy ul. Armii Krajowej 7. Oferuje miejsce dla 31 maluchów. W żłobku będzie sprawowana opieka nad dziećmi od ukończenia 20. tygodnia życia do 3 lat. Zajmuje się nimi 11-osobowy personel. Rodzice zapisując swoje pociechy do żłobka powinni pamiętać, aby to zrobić na miesiąc przed pójściem do pracy. Stawki za pobyt i wyżywienie dzieci zostały ustalone przez Radę Miejską w Ropczycach.

Rodzice zainteresowani umieszczeniem dziecka w tej placówce mogą zapoznać się z uchwałą i statutem placówki na stronie internetowej Urzędu Miejskiego ww.ropczyce.eu oraz pobrać stosowne dokumenty ze strony internetowej żłobka zlobekropczyce.pl. Na utrzymanie żłobka w latach 2013-2014 samorząd Ropczyc pozyskał dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na kwotę ponad 1,1 mln zł. Wcześniej na remont pomieszczeń na potrzeby żłobka pozyskano 400 tys. zł z programu krajowego „Maluch”.

and

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o