Otwarto podziemny parking ojców bernardynów

Od wtorku (8.01) samochód będzie można postawić nie tylko na parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim, ale też w podziemnym parkingu, którego inwestorem są zakonnicy z klasztoru Bernardynów. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Za pozostawienie samochodu trzeba będzie zapłacić.

We wtorek (8 stycznia) rano został otwarty nowy podziemny parking między bazyliką oo. Bernardynów a Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim i pomnikiem Walk Rewolucyjnych. Za pozostawienie tam samochodu trzeba będzie jednak zapłacić.

Zadaszony ogólnodostępny parking będzie miał 150 miejsc postojowych. Koszt inwestycji – parkingu i klasztornych ogrodów – to 30 mln zł i został pokryty ze środków unijnych. Z tych samych funduszy sfinansowana została budowa północnej części klasztoru. Najpóźniej zostaną otwarte klasztorne ogrody. Na wiosnę ma być zasadzonych kilka tysięcy krzewów.

–  Na wtorek (8 stycznia) inwestor, czyli ojcowie bernardyni, zaplanował otworzyć podziemny parking – poinformował nas w poniedziałek Piotr Dubis, kierownik budowy z rzeszowskiej firmy Best Construction. – Zdążyliśmy zakończyć tę inwestycję w wyznaczonym terminie.

Jak się dowiedzieliśmy, nadal przy bazylice będą zatrzymywać się busy, które będą stamtąd wozić pasażerów. Ojcowie bernardyni wzięli kredyt w banku i zostanie on wydany na wybudowanie wiat przystankowych z prawdziwego zdarzenia. Jednak dotychczasowy „dworzec” będzie trochę dalej niż dotąd, bo przystanki zostaną cofnięte od klasztoru. Zajmie on też większą powierzchnię niż obecnie. To właśnie z opłat parkingowych wnoszonych przez kierowców zakonnicy będą mogli spłacić pożyczkę, którą pobrali z przeznaczeniem przebudowy „dworca” dla busów.

Mariusz Andres

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
dddlexAmbrożydaaMoher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lex
Gość
lex

Jesteście malkontentami. To będzie parking św. Tadeusza. Za grzechy młodości i jadowity język. Dązy chłopina do świętości, a Wy jak zwykle narzekacie. Przecież on dla Was się tak poświęca. Nie może spać po nocach, pracuje antykoncepcyjnie, daje z siebie (miasta) co może. Ej … okrutnicy, przywołuję Was do porządku. Unia jak głupia … to niech daje :-). Radio się nie rozlicza i istnieje tyle lat, to potrafią sobie i z unią poradzić.

daa
Gość
daa

nalezy zlozyc doniesienie do Uni Europejskiej bo jesli prawda jest ze to ona sfinansowala budowe nie mozna z tego czerpac zyskow! Wiec albo braciszki sciemniaja zeby glupi narod nie wiedzial jaka oni to bidni kase posiadja albo jawny przekret. Dziwi mnie tylko ze miasto tak latwo oddalo taki plac i taka mozliwosc zarobku przynajmniej forsa z tego poszlaby na potrzeby miasta a tak? braciszki przejedza sami

antyklecha
Gość
antyklecha

dlatego mądrzy z katopapolandu wyjezdzają by pijawki w kieckach nic nie miały, przyjdzie czas i na klechów i to nie długo

Ambroży
Gość
Ambroży

gorzej jak przyjdzie czas na ciebie i nie będzie miał kto splunąć na twój grób

miastowy
Gość
miastowy

Przekręt stulecia! Dostali najdroższy teren w Rzeszowie (jeden z najdroższych w Polsce po przeliczeniu na ar) za grosze czyli zdaje się 1% wartości. Rekompensatę za zagrabione mienie dostali już na początki lat 90’tych w postaci hektarów pod Łańcutem! Machloja poszła przekabacili swoich w radzie i na fali anty-komunizmu klerowi się znowu dostało za friko. Teraz zbudowali parking za Unijne (publiczne) pieniądze i interesik będzie się kręcił!!! Przypominam że miasto również chciało wcześniej budować tam parking to bernardyni byli zagorzałymi przeciwnikami. No bo jak spaliny pod kościołem nie wypada! Teraz pic machloja szacher macher i wybudowali dla ściemy pseudo park żeby… Czytaj więcej »

ddd
Gość
ddd

kłamiesz….

olo
Gość
olo

koszt inwestycji – parkingu i klasztornych ogrodów – to 30 mln zł i został pokryty ze środków unijnych.
Przypominam tylko że skoro został pokryty ze środków unii to nie można z tego tytułu czerpać zysków

Ciekawe czy będą musieli zwrócić kasę?

Józef
Gość
Józef

Tutaj nie da się coś komentować , to woła o pomstę do nieba

r
Gość
r

koszt inwestycji – parkingu i klasztornych ogrodów – to 30 mln zł i został pokryty ze środków unijnych.
Przypominam tylko że skoro został pokryty ze środków unii to nie można z tego tytułu czerpać zysków

masło orzechowe
Gość
masło orzechowe

Nie rozumiem, jednego dlaczego inwestycja sfinansowana przez Unię Europejską, która wedłu wytycznych ma służyć wszystkim obywatelom, tak naprawde ma służyć ściąganiu pieniędzy przez księży na ich cele. Skoro inwestycję sfinansowała Unia Europejska to albo niech będzie ten parking bezpłatny, albo niech dochody będą adekwatnie dzielone do wniesonego wkładu.

Moher
Gość
Moher

Jako ateista też możesz tam zaparkować, a więc skorzystasz z unijnej inwestycji. Co więcej możesz wejść także do klasztoru nikt cię stamtąd kropidłem nie będzie wyganiał.