Otwierają bursę dla uczniów

W tym domu studenckim przy ul. Akademickiej 1 będzie mieścić się bursa dla uczniów szkół średnich. Fot. Archiwum
W tym domu studenckim przy ul. Akademickiej 1 będzie mieścić się bursa dla uczniów szkół średnich. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Zapewniony będzie nie tylko nocleg, ale i zdrowe wyżywienie.

Z początkiem roku szkolnego przy ul. Akademickiej 1 funkcjonował będzie budynek mieszkalny dla uczniów. Bursa oprócz zwykłego noclegu i wyżywienia, zapewnia wiele innych, ogólnorozwojowych ofert.

Bursa jest monitorowana i chroniona całą dobę, a uczniowie nie będą pozbawieni opieki, bowiem placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Są tam pokoje trzyosobowe z lodówką i umywalką.

Zapewnione będzie całodzienne wyżywienie, a nad zdrową żywnością czuwał będzie wykwalifikowany dietetyk. Jedzenie będzie specjalnie dostosowane do potrzeb młodzieży, dodatkowo uczniowie będą mogli konsultować własne menu ze specjalistą.

– W określeniu indywidualnej, zbilansowanej diety przydatna jest konsultacja z dietetykiem. Jego rola sprawdza się w szczególności dla grup wymagających wyjątkowej troski żywieniowej: młodych sportowców czy uczniów których organizm jest w ciągłym procesie rozwoju zarówno ciała jak i umysłu – tłumaczy Jakub Błażej, dyplomowany dietetyk i psychodietetyk.

Szeroka oferta jest wyjściem naprzeciw młodych ludzi, którzy nie mają możliwości mieszkania blisko wybranych szkół, a chcieliby kształcić się w wybranych przez siebie placówkach, nie poświęcając czasu na długie dojazdy.

Cała kadra obiektu, wszystkie jego sprzęty, mają służyć komfortowemu pobytowi wychowanków, gdy ci będą przebywać w nim poza zajęciami szkolnymi. W pobliżu budynku znajdują się sklepy i dodatkowo jest dobre połączenie autobusowe – MPK. Oferta rzeszowskiej bursy szkolnej przedstawiona jest dla adeptów szkół średnich oraz uczniów siódmych klas szkół podstawowych.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments