Otwierają wiadukt od czerwca

Przejazd pod wiaduktem na ul. Świetosława wciąż jest zamknięty, chociaż powinien być gotowy od czerwca. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Wciąż przesuwane jest oddanie do ruchu przejazdu pod wiaduktem kolejowym na ul. Świętosława. Najpierw miało nastąpić to jeszcze w czerwcu. Potem termin przesuwano przez całe wakacje. Teraz ma to nastąpić w listopadzie. -  Tylko będzie to 1 czy 31 listopada? – pytają zdenerwowani dębiczanie.

Wiadukt jest już wyremontowany, trwają jednak prace przy naprawieniu ulicy biegnącej pod wiaduktem. Roboty trwają tam od miesięcy i toczą się ślamazarnym tempem, pomimo tego, że pogoda sprzyja.

Prace prowadzone są tam na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych. Termin przesuwany jest już po raz kolejny. Tymczasem mieszkańcy ulicy oraz kierowcy jadący na Mielec, a także piesi muszą szukać alternatywnych objazdów. Doprowadza to m. in. do wzmożonego ruchu na ul. Kościuszki, co spowodowało konieczność wyłączenia tam sygnalizacji świetlnej i powierzenie rozładowywania korków… kierowcom. Muszą oni tam radzić sobie sami i są zdani na swoją uprzejmość i zdrowy rozsądek.

Prace trwają już na kolejnym wiadukcie na ul Sandomierskiej. Na razie nie został on zamknięty, ale może to być konieczne. Jeśli przejazd pod wiaduktem zostanie zamknięty, a Świętosława wciąż będzie niegotowa, to Dębica pogrąży się w korkach.

ArtG

do “Otwierają wiadukt od czerwca”

  1. K.Bimbała

    Z tego wynika jasno że burmistrz Dębicy Paweł Wolicki nie radzi sobie z żadnym nawet drobnym remontem . Jedno drobne opóźnienie pociąga za sobą łańcuch dolegliwości dla mieszkańców. jedno co mi w tej chwili przychodzi rozsądnego na myśl to wyeksportować pana burmistrza do pomocy HGW w Warszawie !. stworzyliby super duet nieudaczników samorządowych?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.