Otwórz swoje serce i podziel się podatkiem

PODKARPACIE. Możesz już przekazać1 proc. podatku na organizacje charytatywne z regionu.

Od 1 stycznia 2011 r. rozliczenia PIT-ów za 2010 r jest łatwiejsze, a przekazane pieniądze szybciej trafią do rąk potrzebujących. Do Aby przekazać swój 1 proc. podatku w formularzu PIT należy wypełnić zamieszczony w nim” Wniosek o przekazanie 1 proc. należnego na rzecz organizacji pożytku Publicznego(OPP). W rubryce „numer KRS” należy wpisać numer wybranej oraz wysokość darowanej kwoty.

W zeznaniu podatkowym za 2010 r. (w stosunku do roku 2009) podatnicy nie muszą już przytaczać pełnej nazwy OPP, co stanowi dla nich znaczne ułatwienie. Pieniądze szybciej trafią na konta OPP, bo przekazywanie funduszy rozpocznie się w maju, potrwa do końca lipca. Zmiany wynikają ze znowelizowanej ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw. Wprowadziła ona m.in. nowe zasady tworzenia wykazu OPP uprawnionych do otrzymania środków z 1 procenta podatku, zagwarantowała stabilność danych zawartych w wykazie, a także nałożyła na ministra finansów obowiązek corocznej publikacji wykazu OPP wraz z informacją o wysokości otrzymanych wpłat.

Chcąc znaleźć fundację potrzebne nam numery wystarczy wejść na stronę http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#4056

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments