Pacjent kontra lekarz, gdzie leży prawda?

- Bardzo ubolewam, że mogło dojść do takiej sytuacji. Pani została przeproszona, jesteśmy z nią w kontakcie i uzgodnimy z nią dalszy przebieg leczenia syna – zapewnił nas Krzysztof Przyśliwski, prezes CM w Łańcucie. Fot. Anna Moraniec
- Bardzo ubolewam, że mogło dojść do takiej sytuacji. Pani została przeproszona, jesteśmy z nią w kontakcie i uzgodnimy z nią dalszy przebieg leczenia syna – zapewnił nas Krzysztof Przyśliwski, prezes CM w Łańcucie. Fot. Anna Moraniec

ŁAŃCUT. Pacjentka: – Chirurg potraktował mnie obcesowo. Powiedział, żebym sama zmieniła opatrunek synowi, a potem brutalnie zerwał mu przyschnięty bandaż.

Do redakcjo dotarł e-mail, w którym nasza Czytelniczka opisuje wizytę w poradni chirurgicznej u dr Sz. w Łańcucie ze swoim synem jako pacjentem. Chłopak po upadku na motorze i opatrzeniu w szpitalu zgłosił się na zmianę opatrunku.

„Już przy drzwiach pan dr Sz. huknął: – Po co żeście przyszli! Dlaczego nie zostaliście wczoraj w szpitalu! Dlaczego nie przyszliście rano! – i rozkazującym tonem dodał:- Niech pani idzie do tego pokoju obok (tu znacząco wskazał palcem) i zmieni opatrunek! Wytrzeszczyłam oczy ze zdziwienia, wskazałam na siebie palcem (idąc za przykładem pana „doktora”) i zapytałam:- Ja? Na co on krzyknął: – Na co pani czeka, no proszę zdejmować ten opatrunek!!!”

Następnie nasza informatorka pisze: „Wzięłam nożyce, rzucone na kozetkę, przez równie „miłą” pielęgniarkę i zdjęłam bandaże. Gaza przykleiła się do rany. Porozglądałam się dookoła i poprosiłam pana Sz., aby to odmoczyć solą fizjologiczną. Na co pan, pożal się Boże „Doktor”: – Tu jest kran, to sobie odmoczcie! – Ale ja po trzech godzinach na poczekalni mam brudne ręce! Na co pan „doktor”: – To co z tego, na moją odpowiedzialność niech pani moczy! Tutaj ma pani środki opatrunkowe, niech pani zmienia ten opatrunek. – Ja nie będę tego robić. Chyba, że pan chce żebym zemdlała – odpowiedziałam. – TAK?!!! To proszę wyjść! – rozkazał pan Sz. obrażony.

Kiedy zaś syn chciał włożyć łokieć pod kran, pan „doktor” energicznym ruchem zaszedł go z tyłu i zerwał przyklejoną gazę z rany. Chłopak jęknął, a lekarz zwrócił się do pielęgniarki: – Proszę założyć rękawiczki, żeby nie było „brudnych rąk” (zaśmiał się i wyszedł). Na co pani pielęgniarka ani nie drgnęła. Powiedziała rozkazującym tonem do Marcina: – Ja wytłumaczę, a pan sobie zrobi sam! Ale mi nie wolno zginać ręki. Lekarz w szpitalu mi zabronił – odpowiedział zdziwiony. – Jak to? Trzeba zginać! Zabrała się wreszcie gołymi rękami do zakładania opatrunku, czyli Jelonetu, gazy i rękawa opatrunkowego. Ale niewidomy by to lepiej zrobił, bo rana z szyciem zostały na wierzchu, a opatrunek wykwalifikowana osoba założyła z boku (bo tak było jej wygodniej). Szybko podziękowaliśmy i wyszliśmy.”

Wizytówką chamstwo, arogancja i znieczulica?
O komentarz poprosiliśmy zarząd Centrum Medycznego w Łańcucie, pod którego podlega poradnia chirurgiczna.

– Czytając opis przebiegu wizyty trudno uwierzyć, żeby mogło dojść do takiej sytuacji. Gdyby nawet tylko połowa z zarzutów się potwierdziła, byłoby to niedopuszczalne. Poprosiłem lekarza na piśmie o wyjaśnienie tej sprawy i liczę, że on na piśmie się do zarzutów ustosunkuje. Wtedy będę mógł coś konkretnego pani odpowiedzieć – mówi Krzysztof Przyśliwski, prezes CM w Łańcucie.

Anna Moraniec

do “Pacjent kontra lekarz, gdzie leży prawda?”

 1. karolina

  mój ojciec przez dwa miesiące leżał na oddziale chirurgii a później przez kolejne trzy chodził do poradni na kontrole zawsze był traktowany miło i fachowo przez cały personel

 2. louis

  Ja również byłem leczony w poradni chirurgicznej i nie zauważyłem żadnych zaniedbań ze strony dr Sz.,przyjął mnie bardzo grzecznie i jestem mu bardzo wdzięczny za udzieloną mi pomoc.

 3. pacjent

  Bardzo nieetycznie jest krytykować i obrażać lekarza z dużym stażem. Należy mu się uznanie.
  Oprócz dobrych lekarzy mamy w Łańcucie w Przychodni zdolnych masażystów. Takim jest p. Michał który
  służy pacjentom swoimi dużymi umiejętnościami oraz szacunkiem pacjentów. Życzymy sobie takich masażystów.

 4. ewa

  Cytat z artykułu – „Na co pan, pożal się Boże „Doktor””Zastanawia mnie, kim jest Mama Marcina? Jakie ma prawo w ten sposób oceniać lekarza, specjalistę z tak wieloletnim doświadczeniem, który wielu ludziom przywracał zdrowie. Cenię sobie ludzi konkretnych, właśnie takich jak P. dr Szydłowski.
  Panie Prezesie CM – cytowany wyżej fragment wypowiedz „poszkodowanej” dyskwalifikuje wg mnie stawiane zastrzeżenia wobec P. dr Sz.

 5. ela

  W czerwcu byłam w poradni chirurgicznej z moim mężem.Przyjmował nas doktor Sz. który dobrze rozpoznał chorobę i skierował nas do ortopedy.Obecnie mój mąż już jest po operacji,czuje się bardzo dobrze.Pragnę podziękowac również za przyśpieszenie terminu wizyty u ortopedy.

 6. pacjent

  po operacji musiałem zmieniać opatrunki i wyciągnąć szwy. Jestem zadowolony z miłej pomocy w P.Ch. w Łańcucie

 7. pacjent

  ja byłem pacjentem doktora i zastrzeżeń co do wizyt nie mam,pomoc otrzymałem w sposób profesjonalny i sprawny tak przez doktora jak i personel pomocniczy za co wszystkim bardzo dziękuję

 8. Halina

  a ja w przeciwieństwie do piszących tu jestem dr wdzięczna za sprawnie przeprowadzoną operację

 9. Halina

  a ja w przeciwieństwie do piszących tu jestem dr wdzięczna za sprawnie przeprowadzoną operację

 10. halina

  Ja również byłam swego czasu pacjentką poradni w Łańcucie.Miałam zaopatrywaną ranę na lewej nodze.Zostałam bardzo dobrze przyjęta przez P.doktora,okazał mi wiele życzliwości i wsparcia.Byłam bardzo zadowolona z wizyty.

 11. halina

  Ja również byłam swego czasu pacjentką poradni w Łańcucie.Miałam zaopatrywaną ranę na lewej nodze.Zostałam bardzo dobrze przyjęta przez P.doktora,okazał mi wiele życzliwości i wsparcia.Byłam bardzo zadowolona z wizyty.

 12. kasia

  Dlaczego szpitale nie pozbędą się takich bydląt udających lekarzy

 13. mieszkanka miasta

  doktor Szydłowski jest najgorszym chirurgiem jakiego znam w Łańcucie i nasuwa się pytanie jak taki człowiek morze nieść pomoc pacjentom nasuwa sie tu kolejne pytanie czy musi dojśc do jakiejś tragedi aby taki lekarz przestal pracowac w naszym szpitalu?
  czy dyrektor szpitala nie widzi co sie dzieje w naszym szpitalu ?

 14. ala

  No nie dziwi mnie takie zachowanie doktora Sz.,słynny łancucki c…, a jeszcze bardziej nie dziwiło by mnie gdyby chodziło o doktora Ch. ot z takich chirurgów słynie Łańcut

 15. anna

  Jak tak dalej będziecie traktować ludzi , panowie Doktorowie , panowie prokurtorowie itd to coś mi się wydaje ,że czeka was drugi Katyń .

 16. Kasia

  Jak mi się wydaje to łańcucki szpital został, jako pierwszy przekształcony w spółkę a spółki to zdaniem Rządu panaceum na ochronę zdrowia. No i co znowu kłamstwo Pana Premiera, który tylko grałby w piłkę to niech idzie grać dalej w piłkę na podwórku, ale nie za nasze pieniądze.

 17. zenon kuśka

  to pogonić faceta i tyle jak tak się zachowuje

 18. pacjentka

  To samo jest w Przemyślu , lekarze aroganccy , chamscy nie wolno się nawet odezwać ,potrafią opierd..ć jak burą sukę , mają kompleks Boga .O każde badanie trzeba błagać miesiącami .Traktują pacjenta jak szmatę jak zło konieczne , jak wroga nr 1 , który przeszkadza im w wykonywaniu swojego powołania w zaciszu gabinetu . Czas pogonić szmaciarzy .

 19. ROMAN

  no zaczynają się moje przewidywania spełniać ; bo dochodzi do tego że teraz P. doktor kazał Matce zmienić chłopakowi opatrunek a za chwilę jak zainteresowany przyjdzie do gabinetu to mu powiedzą ;
  - tam jest kozetka/ tam spinak Backhausa -kleszcze-zacisk- tam spinaki Doyena – tam hak Farabeufa-tam igła Deschampsa- tam klemy,lancet i nóż – tam rozszerzadło Hegara- tam trokar i trepan ;
  no to zaczynaj pan operacje.
  nasuwa się pytanie ? ; czy to jawa czy sen.

 20. Pacjent

  Szanowny Panie Prezesie. Z przykrością muszę stwierdzić, że dr Sz. faktycznie jest bardzo nieprzyjazny dla pacjentów. Wydaje mu się, że jest panem nad oczekującymi na przyjecie pacjentami. Osobiście miałem taki sam przypadek gdzie zostałem potraktowany jak gówniarz wobec pielęgniarek. Jak bym był innym człowiekiem, którym jestem, to za te słowa skierowane do mnie dostał by po prostu w mordę. Pozdrawiam.

 21. podkarpacki obywatel

  doktor Szydlowski to slynne lancucki rzeznik wszyscy o tym wiedza od lat i nikt nie ma nic do gadania

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.