Pacjent w sieci

Wkrótce zdjęcie z tomografu komputerowego trafi wprost do komputera na biurku lekarza zlecającego badanie. Fot. Anna Moraniec

PODKARPACIE. Zarząd województwa ogłosił przetarg na realizację Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej.

System połączy gabinety lekarskie, pracownie diagnostyczne, administrację i szpitalne apteki. Dzięki temu, że będzie zawierał wszystkie informacje o pacjencie, przyjmowanych lekach i wynikach badań będzie możliwość konsultacji na odległość i rozwój e-medycyny.

Obejmie on 8 szpitali wojewódzkich, 19 powiatowych oraz MSW w Rzeszowie. W ramach projektu jednostki otrzymają konieczny sprzęt informatyczny i oprogramowanie. System ma być gotowy jesienią. Całość prac wraz ze sprzętem kosztować będzie prawie 58 mln zł, z tego większość pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Będzie można m.in. zarejestrować się przez Internet do lekarzy specjalistów, a dokumentacja medyczna dotycząca pacjentów wraz z wynikami badań będzie zapisywana elektronicznie. Dzięki temu lekarz za zgodą pacjenta będzie mógł prześledzić historię jego choroby. Projekt pozwoli także skuteczniej zarządzać placówkami służby zdrowia, dzięki zgromadzonym danym finansowym.

am

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o