Palikot: – To hańba dla Polski

KROSNO. – Nasze stowarzyszenie jest antypartyjne. Nie chcemy w swoich szeregach „partyjniaków” – mówił Janusz Palikot.

W niedzielę (30 stycznia) po południu do Krosna przyjechał znany i kontrowersyjny polityk Janusz Palikot, założyciel stowarzyszenia „Ruch Poparcia Palikota”, były poseł Platformy Obywatelskiej (PO). W hotelu „Krosno Nafta” spotkał się z mieszkańcami grodu nad Wisłokiem. W spotkaniu uczestniczyli jego sympatycy, ale byli także obecni ci, którzy nie do końca utożsamiają się z jego poglądami, a mimo to chcieli go zobaczyć na żywo i posłuchać co ma do powiedzenia.

Palikot gościł w Krośnie na panelu dyskusyjnym. Pomimo niedzieli, na spotkanie z byłym posłem PO pofatygowało się wiele osób, niektórzy, jak pani Anna, przyszli z czystej ciekawości.

– Nie do końca zgadzam się z poglądami Janusza Palikota, ale przybyłam tutaj, aby spotkać się z nim „twarzą w twarz” i dowiedzieć się jak zapatruje się na wiele spraw dotyczących państwa polskiego – mówiła nam mieszkanka Krosna.

Służba zdrowia, ZUS i KRUS, misja w Afganistanie, armia, fundusz kościelny, autostrady, katastrofa smoleńska – takie między innymi sprawy poruszył podczas swojego dwugodzinnego niedzielnego wystąpienia Janusz Palikot.

– Trzeba wyzwolić naród z mgły tragedii smoleńskiej, którą jesteśmy karmieni od ośmiu miesięcy. To wstyd, że najważniejsi politycy w Polsce doprowadzili do takiej katastrofy, każdy dzień, w którym mówimy o tej katastrofie ośmiesza Polskę i Polaków. Katastrofa smoleńska to hańba dla Polski, niezależnie od winy strony rosyjskiej, wina strony polskiej jest bezdyskusyjna – mówił założyciel stowarzyszenia „Ruch Poparcia Palikota”. – Ci, którym leży na sercu dobro Polski, powinni przestać roztrząsać tę sprawę – dodał. Palikot poinformował ponadto, że w kwietniu jego stowarzyszenie zaprezentuje szczegółowy program reformy służby zdrowia.

Kto chciał mógł wypełnić deklarację przystąpienia do stowarzyszenia „Ruch Poparcia Palikota”. – W Krośnie także powstały struktury założycielskie „Ruchu Poparcia Palikota”, w skład których weszło ok. 50 osób, a to znaczy, że nasz program niesie jakąś nadzieję na lepszą Polskę. Poparcie dla „Ruchu” kształtuje się tu na poziomie 16 procent „emocjonalnej bazy” – mówił Palikot.

– Odwiedzimy w sumie 300 polskich miast, gdzie są takie struktury, co mnie cholernie cieszy – dodał.

Tuż po zakończeniu spotkania w Krośnie Palikot pojechał na panel dyskusyjny do Przemyśla.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments