Paliwa coraz gorsze

Kontrolerzy UOKiK na niektórych stacjach na Podkarpaciu stwierdzili złą jakość paliw. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Kontrolerzy przebadali jakość paliw.

Na kilku stacjach w naszym regionie kontrolerzy z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdzili złą jakość paliw. W ubiegłym roku przebadano PB 95, PB 98 i ON. W paliwach był nieprawidłowy poziom siarki lub wody, niewłaściwa temperatura zapłonu i nieodpowiednia odporność na utlenianie.

Biorąc pod uwagę średnie zarobki, w naszym kraju są jedne z najwyższych w Europie ceny paliw. Mimo że opłaty za litr benzyny są spore, to nie zawsze znaczy to, że wlewamy do baków paliwo dobrej jakości. UOKiK przebadał w całej Polsce ponad 1200 stacji paliw. W sześciu województwach odsetek stwierdzonych nieprawidłowości przekroczył 10 proc., a w województwie lubuskim sięgnął 15,8 proc.

Najgorzej było też w łódzkim – 15,3 proc. i w śląskim – 12,9 proc. Nieco lepiej w podkarpackim – 7,8 proc. i małopolskim – 7,6 proc. Najmniejszy udział procentowy paliw niespełniających wymagań jakościowych na losowo wybranych stacjach odnotowano w województwie dolnośląskim – tylko 1,1 proc.

Na Podkarpaciu na czterech stacjach w 2012 roku sprzedawano paliwo złej jakości. Trzeba jednak zaznaczyć, ze przebadano tylko niektóre miejsca sprzedaży. W raporcie UOKiK do tych „złych” na Podkarpaciu zaliczono: stację Gminnej Spółdzielni Handlowo-Produkcyjne w Czarnej, BRO-PAL w Cergowej (pow. krośnieński), ECO-OCTAN w Starych Oleszycach (pow. lubaczowski) oraz Orlen w Strzyżowie przy ul. Sobieskiego.

Mariusz Andres

do “Paliwa coraz gorsze”

  1. radca prawny

    Odebrac koncesje sprzedazy !!

  2. Endriu

    Wczoraj tankowałem gaz na Leclercu po 2.19 zł !!!!

  3. gargamel

    czas pogonic tego oszusta,moze by tak wyslac protest do orlenu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.