Paliwa coraz gorsze

Kontrolerzy UOKiK na niektórych stacjach na Podkarpaciu stwierdzili złą jakość paliw. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Kontrolerzy przebadali jakość paliw.

Na kilku stacjach w naszym regionie kontrolerzy z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdzili złą jakość paliw. W ubiegłym roku przebadano PB 95, PB 98 i ON. W paliwach był nieprawidłowy poziom siarki lub wody, niewłaściwa temperatura zapłonu i nieodpowiednia odporność na utlenianie.

Biorąc pod uwagę średnie zarobki, w naszym kraju są jedne z najwyższych w Europie ceny paliw. Mimo że opłaty za litr benzyny są spore, to nie zawsze znaczy to, że wlewamy do baków paliwo dobrej jakości. UOKiK przebadał w całej Polsce ponad 1200 stacji paliw. W sześciu województwach odsetek stwierdzonych nieprawidłowości przekroczył 10 proc., a w województwie lubuskim sięgnął 15,8 proc.

Najgorzej było też w łódzkim – 15,3 proc. i w śląskim – 12,9 proc. Nieco lepiej w podkarpackim – 7,8 proc. i małopolskim – 7,6 proc. Najmniejszy udział procentowy paliw niespełniających wymagań jakościowych na losowo wybranych stacjach odnotowano w województwie dolnośląskim – tylko 1,1 proc.

Na Podkarpaciu na czterech stacjach w 2012 roku sprzedawano paliwo złej jakości. Trzeba jednak zaznaczyć, ze przebadano tylko niektóre miejsca sprzedaży. W raporcie UOKiK do tych „złych” na Podkarpaciu zaliczono: stację Gminnej Spółdzielni Handlowo-Produkcyjne w Czarnej, BRO-PAL w Cergowej (pow. krośnieński), ECO-OCTAN w Starych Oleszycach (pow. lubaczowski) oraz Orlen w Strzyżowie przy ul. Sobieskiego.

Mariusz Andres

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
radca prawnyEndriugargamel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
radca prawny
Gość
radca prawny

Odebrac koncesje sprzedazy !!

Endriu
Gość
Endriu

Wczoraj tankowałem gaz na Leclercu po 2.19 zł !!!!

gargamel
Gość
gargamel

czas pogonic tego oszusta,moze by tak wyslac protest do orlenu