Panie prezydencie, gdzie ubikacja dla skaterów?

Żeby trafić do toalet na hali Podpromie, trzeba się nieźle natrudzić. Otwartą znaleźliśmy tylko jedną łazienkę. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Toalety na Podpromiu są, ale dla “wtajemniczonych”.

- Prezydent obiecał, że skaterzy będą mogli korzystać z ubikacji na terenie Podpromia. Niestety toalety są zamknięte, a bardzo wiele dzieci korzysta z skate-parku i pojawia się problem, gdy chcą załatwić swoje potrzeby – mówi nam przez telefon Czytelnik. Czyżby pan prezydent nie dotrzymał obietnicy?

Zaraz po odebraniu telefonu udajemy się do hali widowiskowo-sportowej Podpromie. Nasze kroki kierujemy w stronę toalet. Pociągamy za klamkę… i drzwi faktycznie otworzyć nie można. Ani do WC damskiego ani do męskiego. A przypomnijmy, że prezydent Tadeusz Ferenc szumnie zapowiadał, że użytkownicy skate-parku będą mogli korzystać z zaplecza sanitarnego w Podpromiu. O co więc chodzi?

Oznaczeń brak
Gdy wyciągnęliśmy aparat fotograficzny, podbiegł do nas pracownik hali i powiedział, że toalety są otwarte na końcu obiektu. Co ciekawe, zanim to zrobił staliśmy dobre kilkanaście minut. Zgodnie ze wskazówkami (a łatwo nie było) trafiliśmy to łazienki.

Niestety brakuje informacji dla skaterów o tym, gdzie mogą załatwić swoje potrzeby. W efekcie mało kto o nic w ogóle wie. – Fajnie by było, gdyby pojawiło się oznaczenie, którędy należy się kierować, no i gdyby wejście z drugiej strony hali też było otwarte – mówi rolkarz, Karol Tomaka. Czy miasto zrobi coś w tym kierunku? Niestety nie udało się nam skontaktować z biurem prasowym Urzędu Miasta.

Warto dodać, że rolkarze czekali na obiekt dobrych kilka lat. Wcześniej musieli jeździć po prowizorycznej rampie, którą musieli remontować za własne pieniądze. Dopiero w tym roku miasto wybudowało prawdziwy skate-park. Wydało na ten cel około 1,4 mln zł.

***
To doskonały przykład na to, że pan prezydent uwielbia obiecywać. Zostawił jedną otwartą ubikację, tak na wszelki wypadek, żeby nie było, że nic nie zrobił w tym kierunku.

Ewelina Nawrot

do “Panie prezydencie, gdzie ubikacja dla skaterów?”

 1. Jurek

  Feręc do zwolnienia

 2. ROMAN

  to naturalny objaw jak popiją piwska to co – no to mają parcie i należy zrobić siku a że nasze władze innowacyjne mają sflaczałe mózgi no to co – no to nic nie robią a potrzebujący robią to jak w średniowieczu – czyli co coś jest u nas z 21 wieku a coś ze średniowiecza – to zrobić to sikanie jako atrakcję turystyczną nie ?

 3. darek

  panie Tomaka nie za dużo oczekujecie od miasta, nie tylko skejtparkowcy są w tym mieście…
  Jest was kilku w mieście a chcielibyście być najważniejsi…………..

 4. rzeszowiak

  Podejrzewam ze toalety na hali sportowej sa pod opieka uzytkownika obiektu. Ponosi on koszty sprzatania.
  A dlaczego nie ma toalety publicznej na terenie parku z ktorego moga korzystac tez skaterzy ?
  Czyzby Rzeszow nalezal do strefy bezklozetowej ?
  Najlepiej to im wybudowac dookola skate-parku okragla kladke to beda s..c na wszystko z gory !

 5. andrzej

  cóz staruszek już ma swoje lata i pamięć nie ta,zresztą nie pierwszy raz,a może by tak nareszcie emeryturka ?????????

 6. HoooL

  byc moze trzeba bedzie w czynie spolecznym zrobic zbiorke na pampersy, JESZCZE W URZEDZIE NA TEN POMYSL NIE WPADLI?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.