Panie przecierają wodny szlak

Fot. Jerzy Mielniczuk

BOJANÓW, STALOWA WOLA. Co do tego, że w niedużym Gwoźdźcu są aktywne mieszkanki, nikt już nie ma wątpliwości.

Podczas gdy gospodynie z innych wsi brylują zazwyczaj w sztuce kulinarnej i hafcie, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Gwoźdźca zdecydowało się przywrócić turystyczny charakter Łęgowi – rzece, która spaja większość wsi w gminie Bojanów.

Panie napisały projekt, który zaciekawił Unię i dostały kilkudziesięciotysięczną dotację. Przy niedużym własnym wkładzie, kupiły kajaki i cały sprzęt potrzebny kajakarzom oraz samochód z przyczepą do przewozu kajaków. Z początkiem maja kajaki pojawiły się na Łegu, wzbudzając niemałą sensację. Ostatni raz kajakarzy widziano na tej rzece kilkadziesiąt lat temu. Teraz SKA zostało już tylko zbudować przystań w rodzinnym Gwoźdźcu, co zresztą rozpoczęto.

Członkinie SKA nie zawłaszczają kajaków dla siebie. Skorzystać z nich może każdy, kto tylko zechce podziwiać krajobrazy z poziomu Łęgu, albo jakiejkolwiek innej rzeki w okolicy. Wystarczy zgłosić się do Gwoźdźca i dogadać szczegóły. Kajaki nie kosztują wypożyczającego nic. Ponosi on tylko koszt paliwa i czasu pracy kierowcy samochodu.

jam

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o