Państwo powinno bronić swoich obywateli przed nimi samymi

Amber Gold w zeszłym tygodniu przestał wypłacać swoim klientom pieniądze. Prezes spółki, oskarżany już niegdyś o fałszowanie dokumentów, stwierdził, że to efekt działań KNF, bo banki wypowiedziały jego spółce umowy.

Spółka przekonywała, że nie ma technicznej możliwości wypłaty pieniędzy z depozytów klientów, ponieważ jej rachunki zamknięto. To wszystko to jest jakiś jeden wielki żart. Jak państwo mogło dopuścić do tego, żeby ludzie tak narażali swoje pieniądze. Przecież rząd najlepiej wie, jak niedouczonych w zakresie finansów mamy obywateli. Jeżeli ktoś myśli, że starsze osoby, klikają w sieci, dzwonią i sprawdzają każdą firmę z jaką mają do czynienia, to ten ktoś musi mieć nierówno pod sufitem.

Państwo powinno mieć na uwadze, że są ludzie, których trzeba bronić przed nimi samymi. Dopiero teraz sprawą zajmują się prokuratura oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mimo to Marcin Plichta, prezes Amber Gold, nie traci rezonu i twierdzi, że jego firma nie jest piramidą finansową. Pewnie znowu ujdzie mu to na sucho. Przecież to nie jego pierwszy przekręt.

Zadziwiające jest tylko to, dlaczego Tusk nic z tym nie zrobił. Musiał przecież wiedzieć wystarczająco o firmie, w której, jak się okazuje, nadal zatrudniony jest jego syn, żeby móc ją zamknąć.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

czy był przymus aby szli do Amber Gold – nie / czy były łapanki i ich tam przywozili na siłę no nie – szli sami i kładli kasę na ladę – wierzyli w to co im mówiono- no to gdzie mieli w tedy swój rozum- łeb mieli wyłączony i się resetował – Bozia każdemu dała łeb i szare komórki – jak nie robią to do fachowca aby doradził albo łeb do przeszczepu- maże na małpi bo oni uwierzyli jak by mieli małpi rozum a teraz giewałt –

Natalia
Natalia
8 lat temu

Sami niech płacą. Wystarczy, że z naszej kieszeni będziemy płacili za brak działań rządu, w kwestii dostosowania polskich uregulowań do unijnych, a zapewniam, że to nie będą groszowe kwoty!

Natalia
Natalia
8 lat temu

Tak się kończy apoteoza wolnego rynku:p Nie da się być „trochę w ciąży”. I albo jesteśmy dorośli i odpowiadamy za swoje czyny, albo proszę poddać się ubezwłasnowolnieniu i podejmować decyzje bez konsekwencji prawnych! Wkurza mnie to „niańczenie”! Bo co, bo ktoś jest starszy albo młodszy, a może bo słabiej widzi lub słyszy? Albo już wiem! Ja poproszę o parasol ochronny państwa, bo jestem „naturalną blondynką”! W żadnym urzędzie, czy na giełdzie, czy w banku nikt nie jest „wyrozumiały” ze względu na wiek klienta, czy na cokolwiek innego, dlaczego ma być inaczej w tym przypadku?!

Natalia
Natalia
8 lat temu

Abstrahując od Amber Gold. Może najpierw należałoby sobie zadać pytanie: czy państwo powinno niańczyć dorosłych ludzi?! Ta firma, jak wiele innych, znalazła się „na indeksie” KNF-u, to po pierwsze. Po drugie oferowała zysk, jakiego nie dawał żaden bank! I po trzecie : wpłat dokonywały dobrowolnie osoby pełnoletnie, wolni obywatele kraju! Mnie zastanawia, czy państwo ma nam gwarantować wolność wyboru, wskazując jednocześnie zagrożenia, czy ma nas ubezwłasnowolnić, przejmując decyzyjność i wskazując jedyne słuszne wybory?! Wydaje się, że coś takiego (jak to ostatnie) mieliśmy za komuny.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  Natalia

Natalio -wszystko pięknie i ładnie , poza tym iż PROKURATURA nie może nie podejmować działań przez dwa lata i umarzać w ciemno śledztwa spraw zgłoszonych przez KNF. To nie żadna demokracja , ale wolnoamerykanka !. Pani zaś proponuje niekiedy tarzać się w błotku starszym ludziom ,nie zawsze świadomym tego co mogło im zgotować państwo stworzone jako niby lepszy byt po komunie?.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  Natalia

Dlaczego taka cisza w Trójmieście o POkrewieństwie Stefańskiego vel Plichty(tetełe żony) z Arabskim. Panowie i panie brać dziennikarska, dlaczego nie drążycie tematu? Lęk też ma swoją granicę, odwagi. Podpowiem; babcia jednego i dziadek drugiego to rodzeństwo i kim jest matka Stefańskiego vel Plichty dla Arabskiego? PO-szperajcie w księgach meldunkowych i stanu cywilnego. W Trójmieście już huczy, a wy milczycie. Czas, aby cała Polska się dowiedziała!

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Bardzo krótko treściwie i mądrze samo sedno sprawy!!!. Gorzej z oczekiwanymi marzeniami co do poprawy rzeczywistości. Mieliśmy do czynienia z kilkoma znanymi aferami i nie chce mi się po prostu wierzyć , aby zmienić się miało coś na lepsze , szczególnie jak obieca sam prokurator generalny i niezależny ,że zajmie się osobiście nadzorem śledztwa ?. Mogę iść o zakład , szczególnie po oświadczeniu p.posła Stefana Niesiołowskiego iż sami Polacy którzy zdeponowali tam swoje dobra są sobie winni – będzie scenariusz następujący : winny jest PIS i jego SKOK-i , wszystko było zgodne z literą prawa , prok Ślepokura umarza kolejne… Czytaj więcej »