Papierosy ukryte w toalecie w autokarze

Fot. Izba Celna w Przemyślu

MEDYKA, PRZEMYŚL. Nietypowe miejsce, bo skrytka konstrukcyjna toalety, posłużyła kierowcy autokaru do ukrycia ponad 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Papierosy wykryte zostały przez celników z Medyki, podczas kontroli autokaru jadące ze Lwowa do Rzeszowa. 27-letni mieszkaniec Przeworska, który prowadził pojazd, przyznał się do nielegalnego przywozu papierosów, które jak twierdził zakupił na własny użytek.

Z kolei na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu, ujawniono 175 sztuk kosmetyków nie zgłoszonych do odprawy celnej.

Towar ukryty był w pociągu relacji Kijów- Wrocław, funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej bagażowi podróżnego, który kierując się do odprawy celnej wybrał „zielony pas- nic do oclenia”. W wyniku prześwietlenia bagażu oraz dalszej rewizji, celnicy wykryli różnego rodzaju kosmetyki do makijażu tj. cienie do powiek, fluidy, pudry oznaczone chronionymi znakami towarowymi.

Za usiłowanie przemytu obywatelowi Ukrainy Igorowi K., grozi kara grzywny, która może zostać zaostrzona za wykorzystanie zielonego pasa niezgodnie z jego przeznaczeniem.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments