Papież Franciszek gwiazdą internetu

Fot. PAP

Popularność nowo wybranego papieża Franciszka ciągle rośnie. W ciągu pierwszego dnia pontyfikatu oficjalny profil papieża polubiło blisko 100 tys. osób.

Papież Franciszek wprowadził swoją osobą niemałe zamieszanie. Jedna z powszechnie krążących anegdot tłumaczy, że został wybrany na głowę Kościoła, ponieważ ma najwięcej fanów na facebook’u. Czy rzeczywiście jest aż tak popularny?

W ciągu pierwszego dnia pontyfikatu oficjalny profil papieża polubiło blisko 100 tys. osób. Oficjalny jest teoretycznie, ponieważ ciężko stwierdzić, czy papież sam dodaje do niego nowe posty i zdjęcia.

Ciągle powstają też nowe, nieoficjalne strony. Wśród nich największą popularnością cieszy się hiszpańskojęzyczna strona kardynała Jorge Bergoglio, założona w 2008 r. przez Cecilię Fernandez i Patricia Castro z arcybiskupstwa w Buenos Aires. Do tej pory została dodana do ulubionych przez blisko 170 tys. osób.

Najczęściej o nowym papieżu „ćwierka” jednak Twitter. Konto „Sede vacante” zmieniło już swoją nazwę, a w dwa dni po wyborze kardynała Bergoglio na papieża najnowsze tweety śledziło prawie 3,3 mln osób.

Fenomenem wydaje się fakt, że kardynał Bergoglio zdobył tak dużą popularność jeszcze zanim został papieżem. Taka sława wydaje się być naturalna w przypadku gwiazd show-biznesu, a nie wśród osób stojących na czele Kościoła.

PAP Life, anja

do “Papież Franciszek gwiazdą internetu”

  1. Ojo

    Imponuje mi jego prostota i skromność. Niezła konsternacja dla opływających w dostatku pasibrzuchów kościoła. Nawet jego poprzednicy tracą blask.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.