Papka trenerem „Jeziorowców”

Arkadiusz Papka. Fot. Bogdan Myśliwiec
Arkadiusz Papka. Fot. Bogdan Myśliwiec

TBL.- Na chwilę obecną trenerem zespołu jest Arkadiusz Papka. Przez najbliższe dwa tygodnie on będzie prowadził zespół i zobaczymy, jak się dalej sytuacja rozwinie – mówi prezes Stabill Jeziora Tarnobrzeg, Zbigniew Pyszniak.

35-letni Arkadiusz Papka zastąpi na stanowisku pierwszego trenera Leszka Marca, który po czwartkowej porażce (czwarta z rzędu) z PGE Turów Zgorzelec został zwolniony. – Coś trzeba było zrobić, bo jest źle. Zespół ma potencjał, nie pokazuje tego na boisku. Wyników nie ma i i gra pozostawia wiele do życzenia. Początek sezonu został stracony, ale tego już nie zmienimy – stwierdza prezes tarnobrzeskiego klubu.

Papka to wychowanek Siarki, do 2005 roku był zawodnikiem tego klubu (jednym z jego trenerów był m.in. Zbigniew Pyszniak). Od 2011 roku był asystentem trenera Dariusza Szczubiała, a w tym sezonie Leszka Marca. Papka w roli pierwszego szkoleniowca zadebiutuje w niedzielnym wyjazdowym meczu z Treflem Sopot. Dzień później „Jeziorowcy” zagrają pierwszy pojedynek w ramach Intermarche Basket Cup w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą. Rewanż rozegrany zostanie w Tarnobrzegu 8 grudnia (godz. 18).

W prowadzeniu zespołu Arkadiuszowi Papce będzie pomagał inny koszykarz Siarki, 31-letni Michał Stępień (trener grup młodzieżowych w tarnobrzeskim klubie).

– Ze spokojem podchodzę do tego wszystkiego – mówi nowy szkoleniowiec „Jeziorowców”. – Jestem przekonany, że znajdę wspólny język z chłopakami. Zresztą często rozmawialiśmy na różne tematy, wiem co ich „gryzło”, bo to drugiemu trenerowi zawsze łatwiej jest powiedzieć o kłopotach niż pierwszemu – dodaje Papka, którego czeka w najbliższych ligowych meczach niezwykle ciężki zadanie. Najpierw „Jeziorowcy” zagrają z Treflem Sopot, potem czeka ich u siebie pojedynek z brązowym medalistą z ub. sezonu AZS-em Koszalin, a następnie dwa wyjazdy do Włocławka i Zielonej Góry…

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments