Parafie stawiają na zabawę

Na parafiadach organizowane są loterie, rozgrywki rodzin, można także zjeść, potańczyć i posłuchać nie tylko religijnej muzyki. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Nowy pomysł na ewangelizację. Księża organizują familijne pikniki.

Koncerty muzyczne, loterie fantowe, zjeżdżalnie i trampoliny dla dzieci, a także wojskowa grochówka i mnóstwo domowego ciasta to przepis na zabawę, na którą zapraszają parafian tarnobrzescy księża. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się trzy parafiady, w których uczestniczyły setki mieszkańców miasta.

Niedzielne pikniki dla całej rodziny to pomysł, który zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Familiady zwane także parafiadami tarnobrzeskie parafie organizują już od kilku lat. Każda taka zabawa rozpoczyna się mszą św., a po niej uczestnicy pikniku rozpoczynają zabawę, która trwa nawet kilka godzin i kończy się zabawą z DJ-em i pokazem sztucznych ogni.

Ksiądz Adam Marek z tarnobrzeskiej parafii Chrystusa Króla zorganizował w tym roku już piąty taki piknik. Podczas sprawowanej w plenerze eucharystii przypomniał,  że wszyscy zgromadzeni przy Stole Pańskim gromadzą się “jako wspólnota, by dziękować za dar parafii, świątyni i każdego z nas”.

Zaangażowani w organizację parafialnych pikników przyznają, że nie dałoby się im przygotować tak atrakcyjnej imprezy, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób i nie kryją, że czas ten i wspólna praca bardzo zbliża osoby, które na co dzień znają się tylko z sąsiedztwa.

Parafialne pikniki w miastach to nowość. Nie nawiązują one bowiem, a nawet nie pokrywają się w czasie z dniami odpustu, które przypisane są parafiom. Organizowane są po to, by zjednoczyć lokalną społeczność i pokazać jak ciekawie można zorganizować czas bez alkoholu.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wels5
wels5
8 lat temu

Imprez parafialnych coraz więcej a wiernych w parafiach jakby coraz mniej.