Park nie zostanie odnowiony

Park przy ul. Rycerskiej jest rozgrzebany, ale teren będzie wyrównany. Nie oznacza to jednak, że park zostanie wyremontowany. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Znalazł się spadkobierca terenu przy ul. Rycerskiej i przerwano prace przy jego remoncie.

Zaniedbany park przy ul. Rycerskiej miał być wyremontowany. Miasto wybrało firmę, która mogłaby się tym zająć, rozpoczęto prace, ale pośpieszenie jest wstrzymano. Rewitalizacji parku nie będzie, bo pojawił się spadkobierca, który stara się o ten teren.

– Park wreszcie miał być odnowiony, a teraz zostały tylko zwały ziemi, wywieziono ławki. Podobno pojawił się były właściciel tego terenu – mówi pan Stanisław, który zadzwonił do naszej redakcji. – Zmarnotrawiono pieniądze z budżetu miasta, które miały być wydane na remont parku. Słyszałem, że znów park ma wrócić do pierwotnego wyglądu, będzie więc zaniedbany tak jak wcześniej. Jaki więc był sens wydawania środków z budżetu miasta na jego remont?

Prace przy rewitalizacji parku rozpoczęły się jeszcze w grudniu ub. roku. Miały kosztować 4,2 mln zł. Zaplanowano m.in. wymianę zniszczonych nawierzchni alejek, montaż elementów małej architektury, a także budowę oświetlenia parku i kanalizacji deszczowej oraz nowe nasadzenia. Miały tam być wybudowane dwie fontanny w miejscu istniejących zbiorników przeciwpożarowych. Prace miały się zakończyć w październiku 2019 r.

Okazuje się jednak, że ten plan nie zostanie zrealizowany. Na razie po wstępnych robotach, park jest rozkopany i są tam zwały ziemi. 

Rzeczywiście, tak jak stwierdził Czytelnik, teraz zadaniem służb miejskich będzie przywrócenie poprzedniego stanu parku. Czyli po wyrównaniu terenu, znów piesi będą chodzić po zniszczonych alejkach.

– Wyrównywany jest teren w parku przy ul. Rycerskiej, zakopywane są rury, zabrano ławki, ale zostaną odnowione i znów staną w parku – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos  z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Koszt tych prac wyniesie 19 tys. zł. Na razie liczymy, ile wydano pieniędzy na remont parku.

19 tys. zł to odrębna pula pieniędzy, które przeznaczono na wyrównanie terenu. Wcześniej wydano znacznie większą kwotę na roboty ziemne. Prace przy przywróceniu parku do stanu używalności trwają i będą kontynuowane jeszcze na początku maja.

Mariusz Andres

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mieszkaniec z KmityKaganieczenonlota Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kaganiec
Gość
Kaganiec

Ze spadkobiercy hrabia jak z koziego tyłka wentylator do procesora….Kasa, kasa.Wystawić proszę Panie Ferenc rachunek za straty, rozpoczętych prac.

Kaganiec
Gość
Kaganiec

Policzyć Panu hrabiemu, koszty za:
-Utrzymanie budynku
-Prace konserwacyjne
I się Pan hrabia szybko zwinie….

mieszkaniec z Kmity
Gość
mieszkaniec z Kmity

Panu Hrabiemu nalezy oddac caly teren a wiec palac i park w stanie w jakim zostal ZRABOWANY przez komunistow.
Najpierw wiec trzeba odnowic do stanu SPRZED ZDEWASTOWANIA a dopiero potem oddac.

mieszkaniec z Kmity
Gość
mieszkaniec z Kmity

A jak Pan Hrabia zarzada czynszu za czas uzytkowania zrabowanego majatku ?
Kto zaplaci ten czynsz ?

zenon
Gość
zenon

Czosnek… Czuję czosnek…

lota
Gość
lota

Jeżeli jest właściciel to dlaczego miasto rości sobie prawa do cudzej własności i mówi że ławki wrócą na prywatną już działkę?