Park przy ul. Dąbrowskiego zyskuje nowe życie

Pierwsze prace modernizacyjne w parku przy ul. Dąbrowskiego rozpoczęły się kilka dni temu. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. W ramach remontu obiektu zaplanowano m.in. odtworzenie stawu sprzed kilku dekad od strony ul. Chrzanowskiej oraz budowę ogrodów kwaterowych od strony kościoła garnizonowego.

Na tę informację od lat czekało mnóstwo rzeszowian. Kilka dni temu rozpoczęła się rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego. Firma zajmująca się renowacją obiektu rozebrała już stare alejki od strony kościoła garnizonowego i przygotowuje się do prac związanych z montażem instalacji oświetlenia. Remont pochłonie 8 mln zł i zakończy się za dwa lata.

Modernizacje parku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie miejscy urzędnicy planowali od lat. W ostatnich miesiącach jedyną przeszkodą ku rozpoczęciu inwestycji był brak odpowiedniej kwoty finansowej na ten cel. Miasto za wykonanie robót proponowało 6,8 mln zł, firmy przystępujące do przetargu chciały więcej. Najniższa oferta wynosiła prawie 8 mln zł. Ostatecznie w trzecim konkursie zgodzono się dołożyć brakującą sumę, co zaowocowało podpisaniem umowy z wykonawcą i w efekcie rozpoczęciem prac remontowych. – Udało się wybrać firmę, która zajmuje się remontem, i który potrwa do połowy 2021 r. – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Pierwsze prace ruszyły i wykonawca rozebrał już m.in. stare alejki od strony kościoła garnizonowego – dodaje. To jednak dopiero początek inwestycji.

W planach jest m.in. gruntowny remont alejek spacerowych oraz nasadzenie nowych roślin. Jak usłyszeliśmy, wszystkie stare, a zarazem zdrowe drzewa miasto zachowa. Od strony ul. Chrzanowskiej odtworzony zostanie staw sprzed kilkudziesięciu lat, w którym znajdą się fontanny z 8 dyszami o różnej wysokości. – Ponadto od strony kościoła garnizonowego powstaną ogrody kwaterowe otoczone cisami – informuje Chłodnicki. W parku nie będzie już obecnego placu zabaw, a w jego miejscu zbudowany zostanie nowy zbiornik. Co więcej, wykonawca przesunie obecny pomnik Juliusza Słowackiego oraz zadba o montaż nowych latarni i ławek. – Obiekt stanie się nowym miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Rzeszowa – tłumaczy ratusz.

Kamil Lech

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ROMANmieszkaniec WygnańcaKaganieczenonWeki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkaniec Wygnańca
Gość
mieszkaniec Wygnańca

– Ponadto od strony kościoła garnizonowego powstaną ogrody kwaterowe otoczone cisami – informuje Chłodnicki.
A po remoncie wszystko to przejmie KURIA jako zaplecze pałacu Biskupiego.

Edward
Gość
Edward

Bardzo dobrze , że plac zabaw dla dzieci będzie rozebrany, w końcu coś dla ludzi starszych , a tak niekończące się krzyki i brak reakcji rodziców. Brawo!!!! I dobrze że zachowacie stare drzewa bo teraz się sadzi drzewa 2 metrowe – przykładem park koło kościoła bł Karoliny w Rzeszowie- pusty bo małe same drzewka i jeden wielki beton tak jak osiedle Projektant . ( małe tylko drzewa do 2 metrów które cienia nie dają i nie dają potrzebnego naturalnego oczyszczenia powietrza.

Weki
Gość
Weki

A od czego maja dzieci plac zabaw jak nie od krzykow i zabawy?

zenon
Gość
zenon

Edward, stary pryku, Ty też kiedyś krzyczałeś.

Kaganiec
Gość
Kaganiec

Edek, nie darłeś się jak byłeś dzieckiem?Bzdury facet piszesz straszne.

ROMAN
Gość
ROMAN

chwila-chwila Panowie chyba zabawa tych dziatek nie ma polegać na tym aby One darły
” jape” w niebogłosy bo to nie tak zabawa-zabawa ale musi być zachowana odpowiednia kultura i proporcja i standardy zachowania
bo jak ich za młodu brak to potem efekty widzimy codziennie O !