Parking dla WSK, basen dla miasta

Fot. Wit Hadło
Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Władze miasta i WSK zamienią się nieruchomościami.

Parking przy ul. Żeglarskiej za zgodą radnych trafi do Wytworni Sprzętu Komunikacyjnego, a miasto otrzyma w zamian basen, który trzeba wyremontować. Od 2003 roku WSK szuka właściciela dla krytej pływali przy ul. Matuszczaka. Firma chce się pozbyć tego obiektu, bo nie jest on dla niej podstawową działalnością.

Dlatego wytwórnia planowała od stycznia 2014 roku zamknąć basen. Okazało się jednak, że byłoby to ze szkodą dla sekcji skoków do wody Stali Rzeszów. Prezydent Tadeusz Ferenc był przekonywany przez radnych, żeby miasto przejęło pływalnię. W końcu włodarz miasta zgodził się. Ma to być transakcja wiązana – miasto przejmie basen, a WSK dostanie parking.

Obecnie basen i parking będą wyceniane przez rzeczoznawców. Jeżeli ich wartość będzie różna, to jedna ze stron będzie musiała dopłacić.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bramkarz
Bramkarz
7 lat temu

No i teraz bedzie bardzo konkretny problem z parkowaniem koło przychodni przy WSK i tak już jest ciężko a teraz jak wyłączność będzie mieć WSK …

frog
frog
7 lat temu
Reply to  Bramkarz

Tu chodzi o parking pzy żeglarskiej.Czytaj ze zrozumieniem

jacek
jacek
7 lat temu

wierzyc sie nie chce, ze ferenc troche sportowiec tak dlugo nie potrafil poprzec tak swietnych sportowcow jak skoczkowie, najlepsi w polsce i nie tylko.