Parking za działkę pod skate-park?

Parking obok rozbudowywanego Grand Hotelu ma zostać wymieniony na działkę przy hali na Podpromiu. Inwestor chce w przyszłości zbudować tu parking podziemny.

RZESZÓW. Decyzję o zamianie gruntu podejmą radni

Czy 21 arów w samym centrum miasta obok Grand Hotelu zostanie oddane za grunt na Podpromiu, bez którego nie będzie możliwa budowa skate-parku? Przed takim dylematem stanie na wtorkowej sesji Rada Miasta. Radni z Komisji Gospodarki Przestrzennej są za.

- To jakiś przekręt i skandal – bulwersuje się pan Mirosław z Rzeszowa, który zatelefonował do naszej redakcji. – Jak można oddawać taką cenną działkę w centrum miasta za niewiele wart teren przy hali na Podpromiu? Nie lepiej zrobić przetarg i dostać za nią godziwe pieniądze?

Chodzi o projekt zamiany dwóch działek przy hali na Podpromiu – 38- i 5-arowej za dwie inne zlokalizowane przy Grand Hotelu – 19- i 2-arową, dzierżawione teraz (do 2013 r.) na parking. Działki obok hali zostały zwrócone osobom powiązanym rodzinnie z właścicielami hotelu. Bez nich budowa skate-parku nie będzie możliwa.

- Zależy nam bardzo, bo jest szansa na pozyskanie środków unijnych na budowę skate-parku – zabiegała o zamianę Agata Janicka, zastępca dyrektora Biura Gospodarki Mieniem na wczorajszym posiedzeniu Komisji Gospodarki Przestrzennej. Jak dodała, inne lokalizacje skate-parku nie wchodzą w grę. Jeśli uchwała będzie przyjęta, miasto przystąpi do wyceny działek.

Zróbmy tu plac publiczny

Dla radnych bardziej istotne jest, co powstanie na działce wykorzystywanej obecnie przez trzy podmioty jako naziemny parking.

- Tam aż się prosi, by stworzyć plac publiczny, a parking umieścić pod spodem – mówił Robert Kultys, radny PiS, przewodniczący komisji.

Obecny na posiedzeniu komisji Mariusz Cybulski, współwłaściciel Grand Hotelu zapowiedział, że właśnie takie są plany. – Jesteśmy w trakcie dobudowy dwóch skrzydeł hotelu co zajmie nam półtora roku – wyjaśniał przedsiębiorca. – Inwestycja w miejscu parkingu mogłaby rozpocząć się w przeciągu trzech lat.

Dwa poziomy pod ziemią dla aut

Zgodnie z przedstawioną koncepcją powstałby tam dwupoziomowy parking podziemny, mieszczący do 50 samochodów na każdym z poziomów. Dzięki temu plac przed hotelem służyłby przede wszystkim pieszym i udałoby się zachować istniejącą zieleń.

- Jaką mamy gwarancję, że ten parking podziemny powstanie jeśli zgodzimy się na zamianę? – dociekali radni. – Skoro inwestujemy tak znaczne środki w hotel, to istotne jest dla nas również jak będzie wyglądać jego otoczenie – odpowiadał Cybulski.

Ostatecznie ustalono, że zarówno inwestor jak i władze miasta wystąpią z wnioskami do tworzonego dla tego terenu planu zagospodarowania o ujęcie w nim parkingu podziemnego i stworzenie przestrzeni publicznej. To będzie obligowało inwestora do realizacji tych planów. Komisja jednogłośnie (5 radnych) poparła uchwałę. Dziś na sesji zajmie się nią cała Rada Miasta.

Krzysztof Kuchta

do “Parking za działkę pod skate-park?”

  1. roman

    i znowu to samo- zamiany- kombinacje- przekazywania- mataczenia- – czyli miało być tak a wyszło tak – ten powiedział to a tamten to – to nie zapisano – to nie dogadano- ten poszedł tam- tamtego już nie ma – a nowy nie wie o co chodzi- plany się zmieniły- koncepcje upadły a wyszło jak zwykle – czyli kociokwik innowacyjny.-

  2. Mieszkaniec

    skok na kasę przed odejściem dziadka do senatu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.