Parkingi dla kobiet ciężarnych opatentowane

- Chcemy, żeby dla kobiet w ciąży powstały oddzielne miejsca parkingowe, żeby nie blokować niepełnosprawnych – mówił Marek Poręba. – Dobrze by było, żeby znajdowały się obok, w dogodnym miejscu, ale nie wykluczamy też miejsc łączonych i dla niepełnosprawnych i ciężarnych. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. – Urząd patentowy opatentował już znak zgłoszony przez WORD w Rzeszowie – powiedział Marek Poręba, dyrektor WORD-u na wczorajszej konferencji.

– Od tego weekendu rozpoczynamy akcję zbierania podpisów od osób popierających prawne uregulowanie kwestii tworzenia miejsc parkingowych dla kobiet ciężarnych.
Na parkingu oznaczonym tym znakiem będą mogły parkować kobiety od 10 tygodnia ciąży. Dokumentem uprawniającym ma być karta ciąży wydana przez lekarza.

Uprzywilejowanie wygaśnie w miesiąc po planowanym terminie porodu. Miejsce parkingowe według założeń ma przysługiwać nawet wówczas, gdy kobieta ciężarna będzie jedynie pasażerem. Akcja skierowana jest do zarządców parkingów. Pierwsza partia znaków poszła już do Urzędu Miasta Dębicy. Tam burmistrz zdecydował się wydzielić specjalne miejsca parkingowe. Miejsce dla ciężarnych znajduje się już m.in. przed Urzędem Wojewódzkim i WORD-em.

bsz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o