Parkingowy problem

Na placu Sobieskiego powstanie specjalna strefa parkowania. Fot. Autor

ŁAŃCUT. Liczba aut w mieście stale rośnie. Każdy jadąc do centrum miasta w celu załatwienia jakiejś sprawy chce zaparkować jak najbliżej. Niestety, parkowanie w centrum Łańcuta w godzinach szczytu graniczy z cudem.

Parkingi, które są oddalone od ścisłego centrum nie są nie ogół w pełni zajęte. Dlatego też samorządowcy chcą wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie.

Kierowcy o numerach rejestracyjnych RLA dodatkowo parkują, gdzie popadnie, na pasach, na chodnikach. – Już nawet w internecie pojawiają się wpisy określające kierowców aut o numerach rejestracyjnych RLA, że parkują ,, byle jak, byle gdzie, po łańcucku” – mówi Anna z Łańcuta. – Czasami jadę do miasta na krótko, np. załatwić coś w urzędzie. Krążę po mieście i mało kiedy znajduję wolne miejsce – dodaje pani Anna.

Władze miasta zdają sobie sprawę z problemu mieszkańców. – Planujemy przeznaczyć teren przy placu Sobieskiego na parking. Zostaną namalowane linie do parkowania. Będzie to strefa parkowania jednogodzinna, bezpłatna. Kolejne godziny będą płatne. Wysokość opłaty planujemy ustalić tak, aby zniechęcić kierowców do długiego postoju. Chcemy, aby parking miał rotację – mówi Henryk Pazdan, wiceburmistrz Łańcuta. – Liczę, że pomysł zaczniemy realizować po 20 września br. – dodaje Pazdan.

jp

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o