Pasażerowie MZK narzekają na reklamy w i na autobusach

Przemyskie autobusy MZK są oklejone różnymi reklamami mniej lub bardziej. Pasażerom, szczególnie tym staszym i po zmroku, utrudnia to widoczność. fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Wieczorem przez szyby nic nie widać

- Często jeżdżę autobusami i już kilka razy zdarzyło mi się wysiąść na złym przystanku – mówi nasza Czytelniczka z Przemyśla. – Powód? Przez zasłonięte różnymi reklamami okna autobusów nie widać, szczególnie wieczorem przystanków- wyjaśnia. – Do czego to podobne? Skoro ja, przemyślanka z dziada pradziada nie wiedziałam gdzie wysiąść, to co ma powiedzieć przyjezdna osoba? To autobusy są, czy słupy ogłoszeniowe, czy bannery reklamowe – pyta zirytowana.

Prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu, Alicja Chuchra za naszym pośrednictwem przeprasza pasażerów za te niedogodności, ale jednocześnie przyznaje, że z reklam w i na autobusach spółka rezygnować nie będzie. – Wpływy z tych reklam to spory “zastrzyk” dla kasy MZK – mówi szczerze. – Taka forma reklamowania jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza w przypadku szkół i uczelni, czy organizatorów imprez masowych – tłumaczy A. Chuchra. – Dociera do dużej liczby odbiorców, jest skuteczna – podkreśla. – Jednocześnie rozumiejąc, że pasażerom, szczególnie starszym reklamy mogą zwłaszcza wieczorem utrudniać widoczność zarząd spółki postara się, by reklamy były umieszczone tak, żeby nie przeszkadzały pasażerom – zapewniła pani prezes MZK. – A co mnie obchodzą pieniądze z reklam? – dopytuje nasza Czytelniczka. – Ja płacę za bilet i potrzebuję widzieć, gdzie jestem, gdzie mam wysiąść- denerwuje się kobieta. – To może niech puste te oklejone autobusy jeżdżą – proponuje ironicznie.- Bo co komu po takim autobusie, z którego nie wie, kiedy ma wysiąść? – pyta.

Komentarz:
Pieniądze ważna rzecz, bez dwóch zdań. Tylko, że w autobusie najważniejszy powinien być pasażer, więc może istotnie warto pomyśleć o umieszczeniu reklam tak, by nie przeszkadzały podróżującym MZK. Bo w końcu to autobus jest dla człowieka, a nie człowiek dla autobusu.

Monika Kamińska

do “Pasażerowie MZK narzekają na reklamy w i na autobusach”

  1. petroza

    Zgadzam się !

  2. petroza

    Zgadzam się nie po to płacimy tyle pieniędzy za bilety!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.