Pasażerowie niezadowoleni z nowej strony MPK

- Znam opinie pasażerów na temat nowej strony, ale jest ona dopiero w przebudowie i sugerowane zmiany jak chociażby mapa z trasami autobusów będą naniesione – wyjaśnia Sławomir Krygowski, prezes zarządu MPK Rzeszów. fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Na razie są problemy, ale ma się to zmienić.

Nowa strona MPK, nie wzbudziła sympatii pasażerów. Na mapie nie można sprawdzić przebiegu tras poszczególnych linii autobusowych. – Na tej nowej stronie nic nie można znaleźć – skarży się Czytelniczka. – Poprzednia może nie była taka ładna, ale była czytelna. Ta jest po prostu niefunkcjonalna.

Faktycznie nowa strona MPK nie umożliwia wyświetlenia na mapie przebiegu trasy autobusów. Wyświetla się tylko spis przystanków na trasie i tam można sprawdzić rozkład. Tylko tu pojawia się jeszcze jeden problem… Rozkład linii nr 5 i 18 jest nieaktualny. Zmienił się on 1 stycznia tego roku, natomiast na stronie wciąż wyświetlają się stare rozkłady. Zapytaliśmy w MPK-a o zauważone przez pasażerów usterki.

Będzie lepiej

– Strona jest wciąż w przebudowie i jeszcze nie ma na niej wszystkiego co powinno tam być – wyjaśnia Sławomir Krygowski, prezes zarządu MPK Rzeszów. – Firma opracowująca stronę ciągle nanosi tam poprawki i strona będzie poprawiona.

Pasażerowie muszą się wiec uzbroić w cierpliwość bo strona jeszcze będzie się zmieniać. Jak powiedział nam prezes Krygowski mapa zostanie poszerzona o obszary nowo przyłączone do Rzeszowa oraz będą się na niej wyświetlać przebiegi poszczególnych tras autobusowych.

Nie te autobusy

Do strony można mieć jeszcze jeden mały zarzut. Twórcy strony w głównym banerze zamieścili zdjęcia autobusów łudząco podobnych, do tych jakie jeżdżą po ulicach Rzeszowa. Zdjęcia są jednak tylko łudząco podobne, bo nie są to pojazdy MPK Rzeszów ale warszawskiego MZA. Obydwaj przewoźnicy mają podobną kolorystykę autobusów i na pierwszy rzut oka jest wszystko w porządku, ale dokładniejsza obserwacja pozwala stwierdzić, że to nie rzeszowskie ale warszawskie Solarisy. Twórcom strony sugerujemy by wysilili się bardziej i zrobili zdjęcie naszych autobusów.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
leszek
6 lat temu

witam
Myślę ,że w Rzeszowie są fachowcy i dadzą sobie radę z aktualizacją strony.
Tylko jeden wpis osoby niezadowolonej to duży sukces jak na tak dużą aglomerację .
pozdrawiam i życzę dużo dalszych sukcesów

sympatyk miasta Rzeszowa Leszek

cośtam
cośtam
9 lat temu

na zdjęciu zródlo całego zła