Pasowanie pierwszaków w towarzystwie Mistrza

Uczniowie I klasy i zerówki w towarzystwie wychowawczyni pierwszaków, Beaty Sochy, oraz mistrza Rafała Wilka. Fot. Archiwum
Uczniowie I klasy i zerówki w towarzystwie wychowawczyni pierwszaków, Beaty Sochy, oraz mistrza Rafała Wilka. Fot. Archiwum

BRZYSKA WOLA. Niecodzienna uroczystość w Szkole Podstawowej.

W niecodziennych okolicznościach przebiegało pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Brzyskiej Woli w gminie Kuryłówka. Dyrektor szkoły Beata Kamińska zaprosiła bowiem na tę uroczystość dwukrotnego mistrza olimpijskiego, dwukrotnego mistrza świata i dwukrotnego zdobywcę Pucharu Świata w handbike’u, Rafała Wilka. Wygląda na to, że był to strzał w dziesiątkę.

Dzięki Rafałowi uczniowie, ich rodzice, grono pedagogiczne i zaproszeni goście dostali taki zastrzyk optymizmu, który powinien im wystarczyć na całe życie. Rafał Wilk bowiem, to były żużlowiec, który ponad 7 lat temu podczas zawodów w Krośnie miał koszmarny upadek, po którym stracił władzę w nogach. Dla każdego młodego człowieka byłby to dramat – ale Rafał nie poddał się i zaczął po prostu uprawiać inny sport – jazdę na handbike”u. Handbike to rower napędzany siłą mięśni rąk. Na nim to w ubiegłym roku Rafał zdobył dwa złote medale na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie, a w tym roku dwa złote medale na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.

Pasowane na uczniów dzieci z I klasy oraz maluchy z zerówki przygotowały natomiast występ artystyczny. Ich wychowawczyni, Beata Socha – przy pomocy nauczycielek: Elżbiety Fus, Doroty Lewkowicz i Elżbiety Majcher, a także Marka Latawca, instruktora GOK w Kuryłówce – sprawiła, że występ był bardzo udany. Potwierdzili to gromkimi brawami rodzice dzieci, a także zaproszeni goście: Marek Kogut – wicestarosta leżajski, Robert Antczak z Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Leżajsku, Stanisław Kotulski, przewodniczący Rady Gminy w Kuryłówce, Ilona Rodecka, przewodnicząca Rady Rodziców i Marek Grzesik z Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim i dziennikarz Sportowy Radia Centrum.

W szkole w Brzyskiej Woli na co dzień uczy się tylko ok. 90 uczniów. Okazało się to dobre dla Rafała Wilka – gdyby uczniów było więcej mógłby on poważnie nadwerężyć rękę. Wszyscy bowiem chcieli mieć autograf mistrza. Za autografy dzieci odwdzięczyły się Rafałowi gazetką ścienną w całości poświęconą właśnie jemu. Przygotowali ją uczniowie klasy IV i V pod opieką Elżbiety Śliz.

Na zakończenie Rafał dostał w prezencie swój portret, który wykonała Ola Fus, uczennica II klasy LO w Leżajsku. Cała impreza została okraszona wspaniałym poczęstunkiem, który przygotowali rodzice uczniów klasy I oraz Rada Rodziców.

kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gabrysia
Gabrysia
7 lat temu

Było bardzo przyjemnie.