Paweł Poncyliusz zastąpi Tadeusza Ferenca w wyborach do Sejmu

Paweł Poncyliusz będzie „jedynką” na rzeszowskiej liście KO w wyborach do Sejmu. Fot. Youtube

RZESZÓW. Dotychczas mówiło się, że jeśli nie prezydent Rzeszowa, to na pierwszym miejscu na rzeszowskiej liście KO do Sejmu znajdzie się lider podkarpackiej PO, Zdzisław Gawlik.

W środę zarząd PO podjął decyzję o zmianach na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Najważniejsza informacja dotyczy „jedynki” w Rzeszowie. Kilka dni temu „wstępnie” ze startu zrezygnował prezydent tego miasta Tadeusz Ferenc. Jego miejsce zająć ma były wiceminister gospodarki w rządach Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Poncyliusz.

Na początku tygodnia w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, na której prezydent Tadeusz Ferenc poinformował, że wstępnie rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej. Decyzja ta wywołała spore poruszenie. Jak można było usłyszeć, została spowodowana „wycieczkami” przedstawicieli różnych grup społecznych do urzędu miasta, które namawiały włodarza do pozostania w stolicy Podkarpacia. – Wstępnie uległem namowom – tłumaczył Ferenc, zastrzegając jednak, że ostateczną decyzję w sprawie podejmie w piątek (dzisiaj) w obecności szefa PO, Grzegorza Schetyny.

Na taki obrót spraw nie czekała jednak PO, ogłaszając w środę, że dokonano zmian na listach KO. – Potwierdzam, że „jedynką” w Rzeszowie będzie Paweł Poncyliusz, gdyż taka była decyzja zarządu krajowego PO – mówi nam Zdzisław Gawlik, lider podkarpackiej PO. Poncyliusz jest byłym politykiem PiS, wiceministrem gospodarki podczas rządów PiS w okresie 2005-2007. W 2011 r. przewodził klubowi parlamentarnemu Polska Jest Najważniejsza. – Podjęta decyzja to koniec pewnego etapu i pomysłu na wybory w Rzeszowie, teraz jest nowy rozdział, a kandydatura Pawła Poncyliusza to postawienie na doświadczenie – wyjaśniał Gawlik.

Decyzja o wystawieniu na „jedynce” w Rzeszowie Poncyliusza to mimo wszystko spore zaskoczenie. Dotychczas przypuszczano, że listę otworzy wspomniany Zdzisław Gawlik lub Krystyna Skowrońska (obecnie 3. miejsce na liście).

Kamil Lech

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
JarekBorewicz, ten od zero siedemDziałaczkaRacjonalistkawacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Borewicz, ten od zero siedem
Gość
Borewicz, ten od zero siedem

Jak ja „lubię” spadochroniarzy. I to bez względu na partię. Jeżeli chodzi o mnie, to nie tędy droga

Działaczka
Gość
Działaczka

Powtarzam do znudzenia trzeba zmienić liderów na Podkarpaciu, dlaczego w Zarządzie nie ma Pani Elżbiety Łukacijewskiej? Nie ma bo obecnie jest części nie w smak, ale na dole już się gotuje, już coraz częściej mówi się o tym, że ONA powinna przejąc stery i wziąć do współpracy świeże osoby. Podobnie z tzw. administracja regionalnego biura PO, tam wszyscy praktycznie są do wymiany. Gdy tego się nie zrobi, PO stanie się historią, w najlepszym przypadku partia kanapową! Jakie rozliczenia po ostatnich kampaniach? W samorządowej bardzo słabo, w europarlamentarnej, gdyby nie wynik Pani Łukacijewskiej, to nie byłoby mandatu dla PO. Poparcie w… Czytaj więcej »

wacek
Gość
wacek

schetyna wszelkimi sposobami starea się wkręcić kogoś z Po. nic z tego mój panie. nie głosujemy na po

paweł
Gość
paweł

Trzeba być chorym by głosować na PO

Jarek
Gość
Jarek

I na PiS

andrzej
Gość

Kompromitacja pana Gawlika i pani Łukacijewskiej

Racjonalistka
Gość
Racjonalistka

a co ma do powiedzenia Łukacijewska, jak już dawno powiedziała, że ma dość i nie chce byc w zaraządzi! Dziś ona nie pełni żadnych funkcji, ale wiele działaczy chce jej przywództwa i w końcu ono nastąpi, ale wtedy porządki to zrobi odpowiednie!

Marianna
Gość
Marianna

Kowal może startować z listy PO to Poncyliusz ma być gorszy gorszy? Tylko czemu z Rzeszowa? Oni wszyscy tacy „obrotowi’, byle do koryta. Nie mają honoru za grosz.

Adam
Gość
Adam

Czyż by w naszym regionie nie było nikogo chętnego by zostać posłem ..? Czy aż trzeba było w teczce
przynieść „spadochroniarza ” z Warszawki .. Jednak nadal są naszym pożal Boże politykierom miłe
standardy nieboszczki PZPR by swoich ustawić nie ważne gdzie byle blisko obfitego żłobu.

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Pod grupami zawodowymi należy rozumieć grupy interesów którym nie w smak utrata parasola „opiekuna”. A tak się cieszyłem, ze startuje… :(