Pawlak odszedł jako najlepszy pracodawca w kraju

– Jeszcze w tym miesiącu pisałam artykuł o niewiarygodnych podwyżkach, jakie dostają pracownicy ministerstw. Średnia krajowa to około 3500 zł. 70 proc. mieszkańców Podkarpacia takiej wypłaty nie zobaczy jeszcze długo, jeśli w ogóle taki cud się zdarzy.

W dobie kryzysu i ciągłej fali zwolnień, samo posiadanie pracy staje się luksusem. O awansie już nawet nikt nie myśli. PO, partia rządząca, obiecywała w spotach wyborczych, że ludziom będzie żyło się lepiej i swojego słowa dotrzymuje. Szkoda tylko, że wśród tych osób, których życie się polepsza, są tylko pracownicy zatrudniani przez ministrów. Jak podał “Fakt”, średnie zarobki pracowników Ministerstwa Skarbu w 2007 r. wynosiły 4000 zł (najmniej ze wszystkich resortów). Rok temu wzrosły do 5200 zł. Szokujące?

Minister Rostowski to jednak pikuś przy Waldemarze Pawlaku, który okazuje się być najlepszym pracodawcą w kraju. W Ministerstwie Rolnictwa przez cztery lata zarobki wzrosły z 4400 zł do 7500 zł! To jeszcze nie wszystko, bowiem pan Pawlak, który już stał się najlepszym szefem chce pobić rekord, który sam ustanowił i na odejście z ministerstwa zafundował wszystkim pracownikom premie. Te znaczące, jednorazowe kwoty zaczęły trafiać do pracowników już od ubiegłego piątku. Tak jak w piosence: “Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym”, tak Waldemar Pawlak okazuje się odchodzi w wielkim stylu jako najlepszy pracodawca w kraju. Oj, jak te publiczne złotówki łatwo się rozdaje.

Blanka Szlachcińska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Natalia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Było się kurde zapisać do PSLu, a człowiek jak głupi leci za ideałami zamiast pragmatycznie za kasą:/