Pawliccy wracają do Leszna!

Przemysław Pawlicki (nz. w towarzystwie ojca, Piotra), podobnie jak jego młodszy brat będę w sezonie 2012 reprezentować barwy wicemistrza Polski z Leszna.

Marek Cieślak nowym trenerem tarnowskich “Jaskółek”?

Do Leszna wracają bracia Przemysław i Piotr Pawliccy, którzy w ostatnim sezonie występowali w drugoligowej Stokłosie Polonii Piła. Z Leszna do Tarnowa przechodzi z kolei Janusz Kołodziej. W Rzeszowie w sprawie transferów na razie cisza.

Na liście życzeń rzeszowskiego klubu znajdują się m.in. Sebastian Ułamek, Krzysztof Kasprzak i Maciej Janowski. Ważne kontakty na przyszły sezon mają Jason Crump, Lee Richardson i Rafał Okoniewski. Tymczasem na rzeszowski tor została już przywieziona nowa nawierzchnia, która ma być dosypana do obecnej. – Na razie czekamy na rozpoczęcie modernizacji toru (przesunięcie bandy o 1,5 m w kierunku krawężnika – przyp. red). Dopiero później rozpocznie się rozsypywanie nowej nawierzchni – informuje kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc.

Marzenia prezesa Dworakowskiego

Przemysław i Piotr Pawliccy to rodowici leszczynianie i wychowankowie Unii. Obaj uznawani są za niezwykle utalentowanych zawodników. 20-letni Przemysław w minionym sezonie zdobył indywidualne wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal mistrzostw świata juniorów. Niespełna 17-letni Piotr we wrześniu został młodzieżowym mistrzem Polski. Pawliccy razem z Jarosławem Hampelem zdobyli mistrzostwo Europy par. Ostatni sezon obaj żużlowcy spędzili na wypożyczeniu w Stokłosie Polonii Piła i mieli ogromny udział w awansie tej drużyny na zaplecze Speedway Ekstraligi. – Miałem dwa marzenia przed kolejnym sezonem. Jednym z nich była budowa polskiego składu na przyszły sezon, drugie to sprowadzenie braci Pawlickich z powrotem do Leszna. Marzenia udało mi się spełnić połowicznie – w poniedziałek Janusz Kołodziej poinformował mnie oficjalnie, że będzie jeździł w Unii Tarnów – powiedział na wczorajszej konferencji prasowej prezes Unii, Józef Dworakowski.

Tarnów się zbroi

Spore zmiany kadrowe szykują się również w Tarnowie. Do Janusza Kołodzieja, który wzmocni “Jaskółki” dołączą także prawdopodobnie Greg Hancock i Rune Holta. Wszystko wskazuje na to, że nowym szkoleniowcem Unii będzie trener drużynowego mistrza Polski, Marek Cieślak. O przeprowadzce Cieślaka z Zielonej Góry do Tarnowa miały ponoć zadecydować względy rodzinne (Cieślak mieszka w Częstochowie i do Tarnowa ma zdecydowanie bliżej, niż do Zielonej Góry).

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
asterix1969
asterix1969
9 lat temu

No to kiepsko widzę Marmę w sezonie 2012.
Tarnów się zbroi zarówno w zawodników jak i w świetnego trenera.