Pedersen dotrzyma słowa?

Czy Nicki Pedersen kolejny raz oprze się pokusie zarobienia dużych pieniędzy w PGE Marmie, czy jednak wystąpi w meczu przeciwko Unii Leszno? Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Niedzielny pojedynek na Stadionie Miejskim w Rzeszowie wszystkie mamy obejrzą za okazaniem programu meczowego.

– Nicki obiecał, że przyjedzie na mecz z Lesznem – przekonuje prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak. O tym, czy tak się stanie w rzeczywistości, przekonamy się w niedzielny wieczór, kiedy to rzeszowianie będą na własnym torze podejmować leszczyńskie „Byki”.

„Power” po ubiegłotygodniowej Grand Prix w Pradze zrobił sobie kilkudniową przerwę w startach, którą wykorzystał na dalszą rehabilitację złamanej trzy tygodnie temu ręki. Być może Duńczyk wystąpi w piątkowym finale indywidualnych mistrzostw swojego kraju. – Z tego, co wiemy, to Nickiego zabraknie na starcie tych zawodów – informuje Tomasz Welc, kierownik PGE Marmy. Ewentualny brak Pedersena w składzie „Żurawi” na niedzielny mecz mocno skomplikuje sytuację PGE Marmy, bowiem kontuzjowany jest inny rzeszowski zawodnik, Szwed Dennis Andersson, który w dwóch ostatnich pojedynkach zastępował „Powera”. – Dennisa czeka dwa tygodnie przerwy – dodaje Welc.

Debiut Michelsena?
Kłopoty kadrowe mają także byki. W poniedziałek w Niemczech mocno poturbował się Przemysław Pawlicki. Jakby tego było mało, w fatalnej formie jest ostatnio Damian Baliński, za którego trener Roman Jankowski desygnował do składu Duńczyka Mikkel Michelsen. Być może jest to tylko zasłona dymna ze strony „Jankesa”, bowiem Baliński zazwyczaj dobrze prezentował się na torze przy ul. Hetmańskiej.

Zespół z Leszna w tabeli Enea Ekstraligi zajmuje obecnie 2. miejsce, które jednak nie oddaje autentycznego potencjału tego zespołu. Nie można bowiem zapominać, że Unia w tym sezonie ma sporo szczęścia, jakim bez wątpienia były wygrane w Częstochowie (we Włókniarzu zabrakło wówczas Sajfutdinowa i Jensena) oraz przed własną publicznością z Polonią Bydgoszcz (jechała bez Grega Hancocka).

W innych meczach 9. kolejki: Wrocław – Częstochowa, Gniezno – Toruń (n. 16 – nSport), Z. Góra – Tarnów, Bydgoszcz – Gorzów (n. 18.30 – nSport).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Organizatorzy informują, że stadion dla kibiców zostanie otwarty w dniu meczu o godz. 16. Pierwsza kasa będzie czynna od godz. 12. Ceny biletów: 30 zł – normalne, 20 zł – ulgowe (przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się, studentom do 26. roku życia, emerytkom po 60. roku życia i emerytom po 65. roku życia), dzieci do lat 6 – wstęp wolny, program – 5 zł.

Przypominamy, że niedzielny mecz odbędzie się pod hasłem „Warto być Mamą żużlowego kibica!” Nie będzie to jednak tylko zwykły mecz, ponieważ organizatorzy pomyśleli o wszystkich Mamach, których święto przypada w tym samym dniu. Z tej okazji każda z Mam, która przyjdzie na mecz z dzieckiem lub mężem, po okazaniu zakupionego programu zawodów, będzie mogła wejść na mecz za darmo.

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o