Pedersen, Pavlic i Lampart w PGE Marmie

Nicki Pedersen wraca do Rzeszowa. Fot. Archiwum

ŻUŻEL. Duńczyk Nicki Pedersen w sezonie 2013 będzie bronił barw drużyny z Rzeszowa. Trzykrotny mistrz świata podpisał jednoroczny kontrakt.

Umowy z rzeszowskim klubem podpisali także Jurica Pavlic i Dawid Lampart.

Pedersen to aktualny indywidualny wicemistrz świata oraz Drużynowy Mistrz Świata. W minionym sezonie Nicki w 20 meczach i 114 biegach uzyskał 292 punkty i pięć bonusów. Ze średnią biegową 2,605 był najskuteczniejszym zawodnikiem Enea Ekstraligi, w której bronił barw drużyny Lotosu Wybrzeża Gdańsk. KSM Pedersena w sezonie 2013 będzie wynosić 10,40.

Do Rzeszowa Nicki wraca po pięciu latach przerwy. Wcześniej w mieście nad Wisłokiem startował w latach 2006-2007. W 2007 roku razem z drużyną Marmy zajął czwarte miejsce w rozgrywkach ekstraligi.

Oprócz Pedersena kontrakty z drużyną z Rzeszowa podpisali Dawid Lampart oraz Jurica Pavlic. Chorwat ostatnich sześć sezonów spędził w Unii Leszno, a z rzeszowskim klubem związał się dwuletnim kontraktem. W minionym sezonie Jurica wystąpił w 17 meczach. W 76 wyścigach wywalczył 117 punktów i 13 bonusów, co dało mu średnią biegową 1,711. Jego KSM w sezonie 2013 będzie wynosić 6,73.

Lampart to wychowanek rzeszowskiej Stali, który wraca do swojego macierzystego klubu po sezonie spędzonym w drużynie Azotów Taurona Tarnów. Z „Jaskółką” na plastronie Dawid wystartował w ośmiu meczach. W 23 wyścigach wywalczył 11 punktów i trzy bonusy. Jego KSM w sezonie 2013 będzie wynosić 2,50.

– Braliśmy pod uwagę dwie opcje. Jedną z Nickim i Juricą, a drugą z Gregiem Hancockiem i Jasonem Crumpem. Niestety Jason długo nie mógł się zdecydować na przedłużenie kontraktu, dlatego też zdecydowaliśmy się na tą opcję. Gdyby nie ograniczenia związane z KSM, to podpisalibyśmy kontrakty nie tylko z Nickim, ale i z Gregiem, który jest wspaniałym człowiekiem i znakomitym zawodnikiem. Stworzyliśmy drużynę ambitną i waleczną, która powinna bić się o najwyższe cele – mówi Marta Półtorak, prezes Speedway Stal Rzeszów S.A.

mj, www.stal.rzeszow.pl

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.