Pedersen zadecyduje w piątek

Nicki Pedersen, jeśli zdecyduje się wystartować w GP Czech, będzie korzystał ze specjalnej opaski, chroniącej jego złamaną lewą rękę. Fot. Danish TV

GRAND PRIX CZECH. Tomasz Gollob bronić będzie w Pradze pozycji lidera cyklu.

Dopiero po piątkowym treningu Nicki Pedersen zadecyduje, czy wystartuje w sobotniej Grand Prix Czech. Przypomnijmy, że obcokrajowiec PGE Marmy złamał lewą ręką podczas ostatniej GP Szwecji.

– Jestem zdecydowany wystartować 18 maja w Pradze. Jak wynika z poprzednich kontuzji, w miarę szybko wracam do zdrowia. Granica bólu jest u mnie bardzo wysoka. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony psychicznie i nie dopuszczam myśli, że zabraknie mnie na starcie – zaznacza Pedersen, który przed rokiem triumfował w Pradze.

Dryml za Warda
Prowadzenia w klasyfikacji generalnej GP bronić będzie na czeskiej „Markecie” Tomasz Gollob. Przez ostatnie trzy lada Gollobowi w Pradze wiodło się dobrze i za każdym razem meldował się na podium (1. miejsce w 2010 roku i 3. miejsca w latach 2011-12). Na dobry występ liczy również zajmujący trzecie miejsce w „generalce”, Jarosław Hampel. Polacy nie mogą sobie pozwolić na chwilę słabości, bowiem konkurencja nie śpi. Biało-czerwoni w szczególności muszą uważać na Emila Sajfutdinowa, który w tym sezonie już dwa razy triumfował w zawodach Grand Prix oraz będącego ostatnio w rewelacyjnej formie Anglika, Taia Woffindena. Na starcie sobotniej GP zabraknie Australijczyka Darcy Warda (leczy złamaną łopatkę), którego zastąpi Ales Dryml. W dziką kartą wystąpi Josef Franc.

Klasyfikacja generalna (po 3 z 12 turniejów): 1. Gollob 40, 2. Sajfutdinow 38, 3. Hampel 38, 4. Woffinden 35, 5. Pedersen 34, 6. Holder 33, 7. Zagar 28, 8. Hancock 27, 9. Iversen 26, 10. Ward 25, 11. Jonsson 18, 12. Lindbaeck 17, 13. Lindgren 17, 14. Kasprzak 13, 15. Vaculik 12

GP CZECH
sobota, godz. 19
transmisja Canal+

mj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o