Pedofil wytropiony przez Super Nowości został zatrzymany!

Dziennikarz Super Nowości wytropił pedofila w sieci. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL, RZESZÓW. 27-letni mężczyzna, który proponował naszemu dziennikarzowi (podającemu się za 14-latkę na czacie) pieniądze za seks, usłyszał zarzuty.

Pedofil, którego Super Nowości wytropiły w Internecie, może spędzić nawet dwa lata w więzieniu. – Mężczyzna usłyszał już zarzut nieudolnego usiłowania złożenia małoletniej poniżej lat 15 propozycji obcowania płciowego – mówi Marek Ochyra, prokurator rejonowy w Przemyślu.

Przypomnijmy. W pierwszej połowie grudnia dziennikarz Super Nowości przeprowadził dziennikarską prowokację. Na jednym z popularnych czatów loguje się jako “Fajniutka14”. Po kilku minutach dostaje kilka propozycji. Część mężczyzn twierdzi, że zależy im tylko na rozmowie, za którą oferują pieniądze, cześć proponuje seks.

Pedofil: – Podasz mnie na policję?
Kolejnego dnia dziennikarz podpisuje się nickiem “Natalia..słodka1”. Szczególne zainteresowanie rozmową wykazał jeden mężczyzna, który twierdził, że ma 27 lat. Pytał o “wylizywanie”, rozbieranie, “pieszczenie”, pozycje seksualne, a nawet o to, jakie majtki założy na spotkanie. Dziennikarz kilkakrotnie podkreślał swój wiek, czyli 14 lat. Mężczyzna twierdził, że lubi młodsze i że zupełnie mu to nie przeszkadza. Gdy dziennikarz dodał, że za to można pójść “siedzieć”, ten zapytał: “Podasz mnie na policję?”, a gdy zapewnia go, że to tylko żart, w końcu chce się spotkać.

W całej dwugodzinnej rozmowie ciągłe padają propozycje spotkania i tego, co mogliby w jego trakcie robić. Pedofil dodał nawet, że miał dopuścić się innej czynności seksualnej z 13-latką i że uprawniał seks z 12-latką.

Sprawę bada prokuratura
Postanowiliśmy w końcu zgłosić całą tą rozmowę w komisariacie policji w Śródmieściu. Sprawą zajęli się następnie policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz śledczy z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Po ustaleniu numeru IP mężczyzny okazało się, że pedofil pisał z okolic Przemyśla więc sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.

Do zatrzymania doszło w jednej z podprzemyskich miejscowości, gdzie pedofil chciał się spotkać z dziennikarzem Super Nosowości podającym się za “Natalia..słodka1”. Mężczyzna na razie usłyszał tylko jeden zarzut – nieudolnego usiłowania złożenia małoletniej poniżej lat 15 propozycji obcowania płciowego. – Czy usłyszy jeszcze inne zarzuty? Np. dotyczące uprawniania seksu z 13-latką, do którego, jego zdaniem, miało dojść? – pytamy prokuratora rejonowego z Przemyśla, Marka Ochyrę. – Zabezpieczyliśmy sprzęt komputerowy, z którego zostały wysyłane wiadomości. Dopiero po jego przebadaniu będzie można mówić o ewentualnych kolejnych zarzutach  – wyjaśnia.

Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Na razie ma dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Ewelina Nawrot

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
oleg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
oleg
Gość
oleg

niektore 14 wygladaja jak 18 . I normalny facet wiadomo o czym mysli.