Penczew w Asseco Resovi

Nikołaj Penczew przynajmniej przez dwa kolejne sezony grał będzie w Rzeszowie. Fot. Wiesław Kozieł

PLUSLIGA. Rzeszowianie praktycznie zamknęli kadrę.

Nikołaj Penczew, 21-letni bułgarski przyjmujący (196 cm wzrostu), został nowym siatkarzem mistrzów Polski – Asseco Resovii. Umowa będzie obowiązywała przez dwa sezony z opcją przedłużenia na kolejny. Tym samym skład rzeszowian na nowy sezon został praktycznie już domknięty.

W sezonie 2011/12 Bułgar zyskał spore doświadczenie grając we włoskiej Serie A (Pallavolo Piacenza) i rywalizując z najlepszymi siatkarzami na świecie. W zeszłym sezonie grał w PlusLidze w kieleckim Effectorze, gdzie zebrał bardzo dobre opinie i był jednym z filarów drużyny – uplasował się w czołówce rankingów najlepiej przyjmujących i punktujących zawodników w lidze. Nowy przyjmujący Assoco Resovii od trzech lat jest reprezentantem swojego kraju – debiutował w 2010 roku. Mimo młodego wieku, grał już w mistrzostwach Świata 2010 we Włoszech, w dwóch edycjach Ligi Światowej (2011 i 2012) oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012. Bułgar o miejsce w wyjściowym składzie Asseco Resovii rywalizował będzie z Oliegiem Achremem i Paulem Lotmanem. Ważne umowy z rzeszowskim klubem mają też dwaj inny przyjmujący – Rafał Buszek i Mateusz Mika (zostanie wypożyczony do francuskiego Montpelier), ale w przypadku pojawienie się jeszcze jednego nowego zawodnika również Buszek trafi do innego klubu na zasadzie wypożyczenia.

Trzy zespoły w LM
Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) ogłosiła nowy ranking męskich zespołów klubowych, obowiązujący w sezonie 2013/14. Polska zajmuje w nim drugie miejsce za Włochami. Ranking obejmuje udział drużyn klubowych we wszystkich europejskich pucharach w sezonach 2009/10 i 2011/12. Pierwsze miejsce zajmują w nim Włosi (470,33), drugie Polska (399,34). Polacy wyprzedzili w klasyfikacji Rosjan, którzy zajmują obecnie trzecią lokatę (383,33 punkty). Oznacza to, że w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, w sezonie 2013/14, nasz kraj będą reprezentować trzy drużyny – Asseco Resovia (mistrz kraju), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wicemistrz) i Jastrzębski Węgiel (brązowy medalista). Pozostałe kraje będą mogły desygnować do LM po dwa zespoły. CEV zastrzega sobie jednak możliwość przyznania dwóch „dzikich” kart. W Pucharze CEV zagra Delecta, a w Challenge Cup – PGE Skra.

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o