Pensja minimalna wzrośnie do 1500 złotych

Tomasz Soliński, ekonomista z Instytutu Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

PODKARPACIE. Dobra wiadomość dla pracowników, gorsza dla pracodawców.

Rząd przyjął projekt minimalnej pensji na rok 2012. Będzie ona wynosić 1500 złotych, co oznacza że wzrośnie o 114 złotych w stosunku do tegorocznej płacy minimalnej. Ekonomiści zastanawiają się czy polska gospodarka jest w stanie udźwignąć takie podwyżki. Z drugiej stronynajniższa pensja na poziomie 1500 złotych brutto to i tak za mało, aby godnie żyć.

Ze wzrostu pensji minimalnej cieszą się pracownicy. Szczególnie ci, którzy zarabiają obecnie najmniej, czyli 1386 złotych brutto. Wzrost cen, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich miesięcy, na pewno dał się im we znaki. Jednak dodatkowe 114 złotych to i tak za mało, aby zrekompensować wzrost kosztów życia.

Więcej w Super Nowościach.

Artur Getler

do “Pensja minimalna wzrośnie do 1500 złotych”

 1. Andżi

  OBIECUJĄ PODNIESIENIE PENSJI MINIMALNEJ…….ALE TO TYLKO CHWILOWA RADOŚĆ DL NIEKTÓRYCH BO Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ SZYKOWANE SA KOLEJNE PODWYŻKI OD NOWEGO 2012 ROKU. OSTUDŹMY ZATEM RADOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Mark

  Aby dobrze zarabiać trzeba żetelnie i ciężko pracować ja i tak nie widziałem takich wynagrodzeń , skoro jest rolnikiem czy ciągnoł brony ? Skoro tak to takim ludziom należy się podwyżka ..!..

 3. Zuchwa

  Mi ten pan wygląda na rolnika:)

 4. Ola

  wszedzie tego pana pokazuja a kim on jest, poza tym ze pracuje na wsizie??

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.