Pensji nie ma, produkcja jest

Upadła huta szkła Deco - Glass, której syndyk dzierżawi część pomieszczeń zakładu spółce Part Glass Krosno, została wystawiona na sprzedaż. Fot. Autor

KROSNO. Pracownicy spółki Part Glass Krosno nie otrzymują terminowo wypłat?

Niepokojące informacje dotarły do nas od jednego z członków załogi spółki Part Glass Krosno, której syndyk huty szkła Deco – Glass dzierżawi część pomieszczeń zakładu. – Firma nadal jest niewypłacalna, nie otrzymaliśmy wynagrodzenia za styczeń chociaż produkcja idzie pełną parą – dowiedzieliśmy się od pracownika tej spółki.

Przypomnijmy: 28 maja 2009 r. na wniosek zarządu spółki V Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Krośnie ogłosił upadłość likwidacyjną huty. Nie było wystarczającej liczby zamówień i nie doszło do porozumienia z wierzycielami. Syndyk zdecydował o wygaszaniu pieców i wanien szklarskich. Pracę straciło ponad 400 osób. Zakład wystawiono na sprzedaż. Dopiero 4. przetarg wyłonił nowego nabywcę, który zastrzegł sobie anonimowość. Zgłosił się przedsiębiorca, który zaproponował, że jest gotów kupić zakład za 10 mln zł i ta oferta została przyjęta. Inwestor zapłacił wadium, a syndyk wydzierżawił część pomieszczeń zakładu Part Glassowi. 1 lutego ub.r. produkcja w hucie ruszyła. Inwestor chcący zakupić Deco – Glass nie wpłacił na czas pieniędzy.

Sędzia komisarz nadzorujący postępowanie upadłościowe zakładu oznajmił, że następnego terminu zapłaty nie będzie, a huta zostanie sprzedana. Dodajmy, że fiaskiem zakończył się poprzedni  przetarg na sprzedaż huty Deco – Glass. Nikt nie chciał kupić zakładu za 9,5 mln zł. 16 lutego w Sądzie Rejonowym w Krośnie miało miejsce otwarcie ofert. Niestety, nie wpłynęła ani jedna oferta. Syndyk jednak nie poddaje się. – Został ogłoszony kolejny przetarg na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Cena wywoławcza wynosi 9 mln zł – poinformował Jan Zawada, syndyk Deco – Glassu.

- Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 12 kwietnia – dodał. Konieczne będzie wypowiedzenie umowy dzierżawy po to, aby ewentualnemu nabywcy udostępnić zakład bez obecności innej spółki. Tak więc pracownicy Part Glassu otrzymają wypowiedzenia. Czy faktycznie członkowie załogi Part Glass Krosno nie otrzymują wynagrodzeń za pracę terminowo i czy firma znów ma problemy z płynnością finansową – tego  próbowaliśmy się dowiedzieć od pana Tomasza Dubisa, prezesa zarządu Part Glass Krosno Sp. z o.o.. W czwartek, 15 marca, wysłaliśmy na adres mailowy pana prezesa pytania. Niestety, do dziś nie uzyskaliśmy na nie odpowiedzi. Dodajmy, że w ub.r. spółka ta miała już problemy z płynnością finansową. Członkowie załogi informowali nas, że otrzymują tylko połowę pensji, a wynagrodzenia nie zawsze wpływają na ich konta terminowo. Zdecydowali się na jednodniowy strajk, ale nic nie wskórali.

Wioletta Zuzak

do “Pensji nie ma, produkcja jest”

 1. kaska

  nie radziła bym pojsc i pracowac, u tych złodzieji jak wypłaty nie ma z 2 miesiecy.to sa oszusty pracowałam tam to wiem jak było i jest nadal

 2. olek

  Bo władza ma zawsze rację i Morda w kubeł i do roboty.
  Bo władza ma zawsze rację i Morda w kubeł i do roboty.
  Bo władza ma zawsze rację i Morda w kubeł i do roboty.
  Bo władza ma zawsze rację i Morda w kubeł i do roboty.

 3. hutnik

  do roboty i cieszcie się że macie robotę a o kasę nie pytajcie

 4. roman

  Pracownicy spółki Part Glass Krosno nie otrzymują terminowo wypłat?
  jak oni mają brać wypłaty ?
  Ktos musi zarobić na podwyżki policjantom po 300 zł na policyjny łep, ktos musi łożyć za okupacje Afganistanu, ktos musi oddać swoja pensję aby lekarzom, którym pensję wywindowano niebotycznie mogło się żyć „godnie”
  Ktos musi zarobic na bandy urzędników ulokowanych w urzędach marszałkowskich, wojewódzkich, powiatowych i gminach.
  Ktoś musi urobic na ubezpieczenia księzy i „darmowe” lekcje religii
  To wszysko kosztuje ! Więc co chcą ci robotnicy ? pensji ?

  niech sobie jaj nie robią ! powinni zawsze pracowac za darmo aby inni mogli żyć „godnie”

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.