Perfekcyjny Perfect (ZDJĘCIA)

Fot. Wit Hadło
Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Wolność, tak jak powietrze i woda powinny być dostępne wszystkim!

– Wszystkie te nasze dźwięki i słowa dedykujemy Ukrainie, bo wolność, tak jak powietrze i woda powinny być dostępne wszystkim! – powiedział na zakończenie koncertu zespołu Perfect jego wokalista, Grzegorz Markowski.

W sobotę, 8 listopada, na rzeszowskim Rynku odbyła się zorganizowana przez Samorząd Województwa Podkarpackiego impreza plenerowa „Współpraca bez granic – Podkarpacie dla Ukrainy”. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się podczas występów uczestnika programu Mam Talent Michała Szuby, koncertów ukraińskiego zespołu Skryabin, rzeszowskiej kapeli Vir i polsko-ukraińsko-białoruskiego zespołu Taraka. Gwiazdą wieczoru był jednak niezrównany Perfect grający swoje największe przeboje z niezapomnianą „Autobiografią”.

Lider zespołu, Grzegorz Markowski, dedykował swój występ Ukrainie. W przerwach między koncertami na scenie pojawiały się osoby, które były świadkami dramatycznych wydarzeń na Ukrainie. Bardzo zapadło w pamięć emocjonalne wystąpienie Blanki Zalewskiej, polskiej dziennikarki pracującej na Ukrainie, która została ciężko ranna w lipcu 2014 w okolicach Starobielska.

– Rok temu byłam na podobnym koncercie na Majdanie w Kijowie, tam również ludzie słuchali muzyki, bawili się, tańczyli i nikt z nich nie spodziewał się, że niedługo będzie walczył. Dziś większość z nich już być może nie żyje lub jest ranna, a byli to zwykli ludzie, studenci, lekarze, nauczyciele a także bezrobotni – powiedziała Zalewska. Dziennikarka po rehabilitacji zamierza wrócić na Ukrainę, bo nie chce zostawić tamtejszych ludzi bez pomocy.

Podczas imprezy fundacja Otwarty Dialog przeprowadziła akcję „Podziel się ciepłem”, podczas której pomagano Ukraińcom, którzy w wyniku działań wojennych na wschodzie kraju musieli porzucić swoje domy. Dzięki otwartym sercom rzeszowian w namiocie fundacji zgromadzono kilka metrów sześciennych ciepłej odzieży, obuwia, koców i zabawek. 50 wolontariuszy fundacji, wśród których większość stanowiły ukraińskie studentki rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, wypełniło swoje puszki datkami. Dary rzeczowe oraz pomoc zakupiona z zebranych środków trafią do uchodźców przebywających w tymczasowych ośrodkach w obwodzie donieckim oraz lwowskim. Wszyscy, którzy jeszcze się nie włączyli w akcję „Podziel się ciepłem” mogą to zrobić przelewając pieniądze na konto Alior Bank SA PL: 56 2490 0005 0000 4600 5911 z dopiskiem „Podziel się ciepłem”.

Wit Hadło

[print_gllr id=132475]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o