Perfidna fotoradarowa pułapka

Fot. Archiwum

PODKARPACIE, KRAJ. Straże gminne prześcigają się w pomysłach na rabowanie pieniędzy przyjezdnych kierowców.

Nikt, nawet NIK, nie ma wątpliwości, że podstawowym celem ustawiania stacjonarnych i przenośnych fotoradarów jest łupienie kierowców. Gminni myśliciele głowią się nad tym, jak ustawić fotoradar, by nie dać kierowcom szans na przejechanie za darmochę. Opisujemy jeden z takich pomysłów.

W drodze po Polsce, np. na zimowy urlop, wjeżdżamy do miejscowości Zadupie (przed II wojną w Polsce było aż 6 miejscowości o tej nazwie). Informuje nas o tym zielona tablica z białym napisem (znak E-17a). Pod tablicą umieszczono okrągły znak B-33 z czarną liczbą 40 na białym tle. Wiemy, że w całym obszarze administracyjnym Zadupia dopuszczalna jest prędkość 40 km/godz. Pół kilometra dalej stoi biała tablica D-42 oznaczająca początek obszaru zabudowanego. Pokornie jednak trzymamy czterdziestkę narzuconą poprzednim znakiem.

W Zadupiu zatrzymujemy się. Pijemy kawę, może jemy obiad lub robimy zakupy. Być może po przerwie następuje zmiana szofera i za kierownicą siada żona lub syn. Wyjeżdżamy z Zadupia.

Na końcu miasteczka stoi tablica D-43 – koniec obszaru zabudowanego. Kierowca spokojnie przyspiesza, ale tylko do 90 km/godz. W oddali, przy długiej, prostej i pustej drodze, majaczy zielona tablica E-18a – granica administracyjna Zadupia. Tuż przed tym znakiem błyska flesz fotoradaru. Kierowca sprawdza prędkość. Wskazówka stoi na 90, więc myśli: ”W porządku. Niech sobie fotografują”.

Po trzech tygodniach przychodzi list z kolorowym zdjęciem i informacją, że kierujący przekroczył o 51 km/godz. dopuszczalną w obszarze administracyjnym Zadupia “czterdziestkę”. Do zdjęcia dołączona jest prośba o wsparcie budżetu gminy kwotą 500 zł i stosowny do tego celu blankiet. Kierowca może jedynie powiedzieć wiele słów, które nie nadają się do druku. Mówi je z pasją, szczerze i od serca. Zapłacić jednak musi.

Krzysztof Propolski

do “Perfidna fotoradarowa pułapka”

 1. MK

  „Tuleya jest sto razy lepszym Polakiem i patriotą od niejednego ziejacego nienawiścią mohera.
  o Palikocie nie wpomnę bo to róznica tyśiaca lat świetlnych”.

  —- Ten sam sedzia Tuleya, który przedwczoraj, wczoraj i wreszcie dzisiaj miał złozyż zawiadomienie do prokuraturzy na CBA, a złożyż ZAĄLENIE ???
  Ten sam Palikot, który chce zlikwidowac państwo polskie ?
  To są patrioci ? Tak wygląda patriotyzm ?

  http://www.wprost.pl/ar/341521/Palikot-chce-zlikwidowac-panstwo-polskie/

 2. Piter

  Zapalniczka, benzyna i …….

  Żeby przeczytać cały mój komentarz musisz opłacić, wodę światło, gaz, ZUS/KRUS.

 3. gość

  Nic dodać nic ująć http://www.wiocha.pl/832837,Tusk_i_fotoradary._Szczyt_hipokryzji
  Mam 30 lat i nie mam zamiaru żyć w tym chorym kraju, spierniczam na zachód, tam przynajmniej szanują człowieka http://de.acidcow.com/pics/20130109/gifs_10.gif :P

  • Ambroży

   Serce boli jak czyta się 30 letniego gościa , który zapewne do dziś był na garnuszku tatusia i mamy , nic się nie nauczył , ani patriotyzmu , ani roboty , a odgraża się Ojczyźnie : ” wy……. z chorego kraju!!. Widać gołym okiem że pochodzisz z rodziny Tuleyów, czy palikociarni.

   • jeremi

    Oko, a szczególnie głowę masz chyba chorą nieuleczalnie. Chamskie nawyki używania obelg dowodzą twego genotypu. Wyłącz radiomaryja, lecz się !

  • rogol

   A co myslisz ze; na zachodzie nie ma fotoradarow i mandatow?To jestes w bledzie.
   W canadzie fotoradary sa na pozadku dziennym stosowane by wylapac tych co nie przestrzegaja przepisow.

  • Borowski

   masz rację, gdybyś został w kraju musiałbyś zapierniczaqć do 67 roku życia płacić składki na rentę czy emeryture dla takiego np. Ambrożego, który uważa się za patriotę ,a zieje nienawiścią do prawdziwych patriotów.
   co taki Ambroży wie o Tuley’i ? ze próbuje go zdyskredytować?
   Tuleya jest sto razy lepszym Polakiem i patriotą od niejednego ziejacego nienawiścią mohera.
   o Palikocie nie wpomnę bo to róznica tyśiaca lat świetlnych :P

 4. BADYL

  NIE MIEJSCOWOSCI, ALE CALA NASZA POKRĘCONA POLSKA ROBI SIE JEDNYM WIELKIM ZADUPIEM!
  OSTATNIO ŁADNIE OPISALI TO ANGLICY W SWOJEJ PRASIE (ŁÓDŻ).

 5. wiesiek

  Jazda 50 km/godz dziesiejszymi samochodami to zabójstwo.Auta dziś są doskonałe technicznie nie przystosowane do jazd spacerowych.Ograniczenie 30 km/godz skutkuje czytamy rowerzystę postawiono przed sąd za szybką jazdę.Nie mam auta ale myślę że te ograniczenia prędkości są przyzwoite w stosunku do lat 30 ubiegłego wieku

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.