Perfumy dla papieża

Fot. MWMedia

Nikogo nie dziwią perfumy sygnowane nazwiskiem znanych aktorek czy osobowości telewizyjnych. Zaskoczeniem może być fakt, że swoich perfum doczekał się również papież Benedykt XVI.

Zapach stworzył włoska perfumiarka Silvana Casoli, która ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Sting czy Madonna. Zaznacza również, że perfumy będą przeznaczone jedynie dla głowy Kościoła.

- Tworząc zapach byłam przekonana, że musi to być aromat, który będzie miał w sobie coś czystego, oddającego ideę pokoju – Silvana Casoli wyjaśniła w rozmowie z gazetą „Il Messagero”.

Perfumiarka chciała uchwycić zamiłowanie papieża do natury, dlatego wśród nut zapachowych znalazły się odświeżająca woń liści drzewka cytrynowego i aromat trawy. Silvana Casoli zdradza, że omal nie porzuciła tego projektu, uchwycenie za pomocą kilku nut zapachowych osobowości papieża okazało się dla niej nie lada wyzwaniem.

Okazuje się jednak, że nie po raz pierwszy papież stał się inspiracją dla perfumiarzy. Rok temu z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI amerykańska firma perfumeryjna „Excelsis” z San Rafael w stanie Kalifornia stworzyła zapach „Benedictus”. Zapach trafił na rynek amerykański.

PAP Life, anja

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.