Petycja przeciwko budowie aquaparku już w ratuszu

Mieszkańcy liczą, że petycja, którą w poniedziałek złożyli w ratuszu, odniesie zamierzony skutek i nie dojdzie do zniszczenie parku Sybiraków, a dla aquaparku i pływalni znajdzie się w Rzeszowie inna lokalizacja. Fot. Wit Hadło

Mieszkańcy liczą, że petycja, którą w poniedziałek złożyli w ratuszu, odniesie zamierzony skutek i nie dojdzie do zniszczenie parku Sybiraków, a dla aquaparku i pływalni znajdzie się w Rzeszowie inna lokalizacja. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy os. gen. Andersa chcą parku wodnego, ale nie kosztem jedynej zieleni na osiedlu.

1215 – tyle podpisów udało się zebrać mieszkańcom osiedla gen. Andersa, którzy protestują przeciwko budowie aquaparku w parku Sybiraków. – Panie Prezydencie, często podkreśla Pan, że chce, aby Rzeszów stanowił miasto przyjazne dla mieszkańców. Tym bardziej niezrozumiała jest dla nas decyzja o likwidacji jednego z najpiękniejszych terenów zieleni parkowej w mieście! – piszą mieszkańcy w petycji, którą w poniedziałek (17.06) złożyli w rzeszowskim ratuszu.

Jak argumentują, park Sybiraków to miejsce szczególnie ważne dla mieszkańców osiedla, bowiem stanowi przestrzeń publiczną, której jest ciągle zbyt mało w Rzeszowie. – Przepięknie zagospodarowany, z bujną zielenią, stanowi ulubione miejsce wypoczynku dzieci i ich rodziców. To tutaj latem odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. To tutaj w zimie dzieci mogą pojeździć na sankach i nartach – zachwalają. – Park Sybiraków tętni życiem o każdej porze roku. Bez niego nasze osiedle stanie się tylko smętnym blokowiskiem!

Mieszkańcy są oburzeni tym, że prezydent rozpowszechnia informacje o tym, że akceptują oni plany budowy aquaparku oraz pływalni. – Jest wręcz przeciwnie, o czym świadczą liczne podpisy zgromadzone pod niniejszym pismem! – zapewniają. – Dziwi nas sposób, w jaki próbuje się forsować tak kontrowersyjną inwestycję. Pośpiesznie, bez opinii fachowców, bez szerokich konsultacji z mieszkańcami.

Kiedy konsultacje?
- Wydawało się, że po bałaganie na zebraniu z 12 kwietnia i zapewnieniami przedstawicieli ratusza i Rady Miasta, że nie ma takiego planu, mamy sprawę zakończoną, ale prezydent się nie poddaje – mówi Agnieszka Pierga z os. gen. Andersa. – Wiadomo, że mają być zorganizowane kolejne konsultacje, ale nie wiadomo kiedy.

- Zwróciliśmy się z taką prośbą do władz miasta i cały czas czekamy na informacje o terminie – mówi Paweł Lekacz, przewodniczący rady osiedla gen. Andersa. Mieszkańcy obawiają się jednak, że konsultacje zostaną przeprowadzone w okresie urlopowym, przez co duża część osób nie będzie mogła wziąć w nich udziału.

Budową aquaparku w parku Sybiraków zainteresowana jest firma Womak Alfa, która jest właścicielem galerii handlowej przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

***
Batalia o budowę aquaparku zdaje się nie mieć końca. Intencje inwestora i argumenty mieszkańców są sprzeczne, ale nie oznacza to, że nie można dojść do konsensusu. Ale to rolą władz miasta jest pogodzenie interesów wszystkich zainteresowanych.

Ewelina Nawrot

do “Petycja przeciwko budowie aquaparku już w ratuszu”

  1. tak to widzem

    niech wybudują aquapark na terenie „naszego gaju”. genialna lokalizacja !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.