Petycja przeciwko budowie aquaparku już w ratuszu

Mieszkańcy liczą, że petycja, którą w poniedziałek złożyli w ratuszu, odniesie zamierzony skutek i nie dojdzie do zniszczenie parku Sybiraków, a dla aquaparku i pływalni znajdzie się w Rzeszowie inna lokalizacja. Fot. Wit Hadło
Mieszkańcy liczą, że petycja, którą w poniedziałek złożyli w ratuszu, odniesie zamierzony skutek i nie dojdzie do zniszczenie parku Sybiraków, a dla aquaparku i pływalni znajdzie się w Rzeszowie inna lokalizacja. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Mieszkańcy os. gen. Andersa chcą parku wodnego, ale nie kosztem jedynej zieleni na osiedlu.

1215 – tyle podpisów udało się zebrać mieszkańcom osiedla gen. Andersa, którzy protestują przeciwko budowie aquaparku w parku Sybiraków. – Panie Prezydencie, często podkreśla Pan, że chce, aby Rzeszów stanowił miasto przyjazne dla mieszkańców. Tym bardziej niezrozumiała jest dla nas decyzja o likwidacji jednego z najpiękniejszych terenów zieleni parkowej w mieście! – piszą mieszkańcy w petycji, którą w poniedziałek (17.06) złożyli w rzeszowskim ratuszu.

Jak argumentują, park Sybiraków to miejsce szczególnie ważne dla mieszkańców osiedla, bowiem stanowi przestrzeń publiczną, której jest ciągle zbyt mało w Rzeszowie. – Przepięknie zagospodarowany, z bujną zielenią, stanowi ulubione miejsce wypoczynku dzieci i ich rodziców. To tutaj latem odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. To tutaj w zimie dzieci mogą pojeździć na sankach i nartach – zachwalają. – Park Sybiraków tętni życiem o każdej porze roku. Bez niego nasze osiedle stanie się tylko smętnym blokowiskiem!

Mieszkańcy są oburzeni tym, że prezydent rozpowszechnia informacje o tym, że akceptują oni plany budowy aquaparku oraz pływalni. – Jest wręcz przeciwnie, o czym świadczą liczne podpisy zgromadzone pod niniejszym pismem! – zapewniają. – Dziwi nas sposób, w jaki próbuje się forsować tak kontrowersyjną inwestycję. Pośpiesznie, bez opinii fachowców, bez szerokich konsultacji z mieszkańcami.

Kiedy konsultacje?
– Wydawało się, że po bałaganie na zebraniu z 12 kwietnia i zapewnieniami przedstawicieli ratusza i Rady Miasta, że nie ma takiego planu, mamy sprawę zakończoną, ale prezydent się nie poddaje – mówi Agnieszka Pierga z os. gen. Andersa. – Wiadomo, że mają być zorganizowane kolejne konsultacje, ale nie wiadomo kiedy.

– Zwróciliśmy się z taką prośbą do władz miasta i cały czas czekamy na informacje o terminie – mówi Paweł Lekacz, przewodniczący rady osiedla gen. Andersa. Mieszkańcy obawiają się jednak, że konsultacje zostaną przeprowadzone w okresie urlopowym, przez co duża część osób nie będzie mogła wziąć w nich udziału.

Budową aquaparku w parku Sybiraków zainteresowana jest firma Womak Alfa, która jest właścicielem galerii handlowej przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie.

***
Batalia o budowę aquaparku zdaje się nie mieć końca. Intencje inwestora i argumenty mieszkańców są sprzeczne, ale nie oznacza to, że nie można dojść do konsensusu. Ale to rolą władz miasta jest pogodzenie interesów wszystkich zainteresowanych.

Ewelina Nawrot

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
tak to widzem Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tak to widzem
Gość
tak to widzem

niech wybudują aquapark na terenie „naszego gaju”. genialna lokalizacja !