Pewna wygrana akademiczek

I LIGA. Koszykarki rzeszowskiego AZS-u, wygrały w sobotę kolejny mecz ligowy. W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej podopieczne Grzegorza Wiśniowskiego, pokonały wysoko Karkonosze Jelenia Góra.

Takiego rozwiązania można się było w sumie spodziewać. Rzeszowianki, to czołowa ekipa I ligi, podczas gdy ich ostatnie rywalki, należą do jej outsiderów. W bezpośrednim starciu, tę różnicę było aż nadto widać.

Tym razem akademiczki, nie rozkręcały się zbyt długo, jak to mają w zwyczaju. Przyjezdne, być może zachęcone ostatnią porażką rzeszowianek poniesioną w Krakowie, zaczęły z animuszem, ale szybko się przekonały, że na słabszą dyspozycję wiceliderek nie mają co liczyć. Już w pierwszej kwarcie miejscowe zdobyły dwa razy tyle punktów co zespół z Jeleniej Góry, osiągając 18-punktową przewagę.

W II kwarcie oba zespoły wyraźnie spuściły z tonu. Koszykarki Karkonoszy zapłaciły za wysokie tempo gry w początkowej fazie meczu, a ukontentowane wysokim prowadzeniem miejscowe, wyraźnie spuściły z tonu. W przerwie obie ekipy złapały oddech, ale lepiej po przerwie prezentowała się tylko jedna drużyna. Był to AZS, który w kolejnych dwóch kwartach zdemolował przeciwniczki.

Wiele jednak ta wygrana w sytuacji AZS nie zmieniła. Po ostatnich porażkach, droga do ekstraklasy, bardzo się dla naszej drużyny wydłużyła.

AZS Rzeszów – Karkonosze Jelenia Góra 90:46 (32:18, 14:9, 21:8, 23:11)

AZS: Rafałowicz 13, Włodarz 8 (1×3), Łodygowska 12 (1×3), Bibrzycka 8 (2×3), Misiek 13 oraz Rosochacka 6, Arodź 7, Baran 7 (1×3), Miszczuk 8, Furdak 6, Kowal 2, Kieszkowska-Komar 0