PGE Marma nabierze mocy

Z obecnego składu PGE Marmy, ważne kontrakty ma trójka zawodników: Jason Crump i Lee Richardson i Rafał Okoniewski.

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Co najmniej cztery miejsca pozostają do obsadzenia w składzie rzeszowskiej drużyny na sezon 2012.

Jason Crump, Lee Richardson i Rafał Okoniewski – to zawodnicy PGE Marmy Rzeszów, którzy mają ważne kontrakty na sezon 2012. – Mamy wizję nowej drużyny, która ma być zdecydowanie mocniejsza – zapewnia prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.

Z trójki wymienionych zawodników, na miejsce w nowej drużynie PGE Marmy z pewnością zasłużył Crump, który był najskuteczniejszym zawodnikiem rzeszowskiej drużyny w tym sezonie oraz Rafał Okoniewski.

Anglicy się pożegnają?
Inaczej mają się sprawy z Lee Richardsonem, który zawalił większość część sezonu i mimo ważnego kontraktu, jego występy w przyszłym roku w barwach rzeszowskiej drużyny wcale nie są przesądzone. W  tej chwili jedyną kartą przetargową Anglika będzie niski KSM, jakim będzie się legitymował w sezonie 2012. Z zespołem raczej na pewno pożegna się Chris Harris. Dla “Bombera” jedyną szansą na pozostanie w Rzeszowie będzie brak startów w Grand Prix. Nowy regulamin Speedway Ekstraligi zakłada bowiem, że każdym zespole może startować tylko jeden uczestnik tego cyklu. Niepewne są losy Macieja Kuciapy i Dawida Lamparta, chociaż większe szanse na pozostanie nad Wisłokiem wydaje się mieć ten drugi.

Priorytetem juniorzy
Rzeszowscy działacze muszą się w głównej mierze skupić na pozyskaniu dobrych juniorów. Po tym, jak Dawid Lampart zakończy wiek młodzieżowca, PGE Marma zostaje tylko z dwójką młodzieżowców: Łukaszem Kretem i Kamilem Prokopem, którzy nie gwarantują wysokiej zdobyczy punktowej. Łakomym kąskiem dla PGE Marmy (i nie tylko) wydają się być bracia Przemysław i Piotr Pawliccy, o których już przed tym sezonem biła się cała żużlowca Polska. Wzmocnień wymaga także pozycja seniorów. Zakładając, że w przyszłym sezonie w każdym zespole będzie musiało startować czterech Polaków, w przypadku odejście z Rzeszowa Kuciapy i Lamparta, PGE Marma musi pozyskać jeszcze jednego krajowego zawodnika. W grę wchodzi także obcokrajowiec (lub dwóch w przypadku wypożyczenia Richardsona), których kandydatury były omawiane m.in. z liderem PGE Marmy, Jasonem Crumpem.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mateo
mateo
9 lat temu

a Crump ma z nami kontrakt wiec tak czy siak bedzie jezdzil chyba ze go wypozycza w co watpie

mateo
mateo
9 lat temu

Enre tylko jeden zawodnik moze startowac w Grand Prix a z tego co wiem to kolodziej tam startuje

PISanka
PISanka
9 lat temu

Enre — marzenia piękna rzecz ;))))))

Niech utrzymaja Crumpa i zalatwia 2 to już bedzie mega sukces ;)

Enre
Enre
9 lat temu

Skład na sezon 2012″
1.Crump
2.Okoniewski
3.Lindback
4.Łaguta
5.Kołodziej
6.Lampart
7.Pawlicki

asterix1969
asterix1969
9 lat temu

Bardzo dobrze, że konsultantem p. Marty jest Crump. Ten zawodnik to marka sama w sobie, poza tym dobrze doradzi i swoim nazwiskiem przekona niektórych do podpisania umowy.
Moje propozycje na 2012:
Crump (tak)
Okoniewski (tak)
Richardson (tak, ale po jakiejś terapii wstrząsowej)
Harris (nie, raczej powinien poszukać innego klubu)
Lampart (może gdyby miał lepszy sprzęt…)
Kuciapa (wyp…)
Kret (niech zajmie się czymś innym)
Prokop (podobnie jak Kret)
Bracia Pawliccy (tak)

roman
roman
9 lat temu

no i jest problem- aby to poskładać – kret i prokop to powinni trenować na torze 24 na 24 aby oswoić się z motorem i torem- inaczej nie będzie z nich zawodników –