PGE Marma odkryła karty. FILM

Fot. Paweł Bialic

ENEA SPEEDWAY EKSTRALIGA. Grzegorz Walasek, Joonas Kylmaekorpi, Łukasz Sówka i Marco Gaschka nowymi zawodnikami rzeszowskiej drużyny.

Czterech nowych żużlowców dołączyło w czwartek do kadry PGE Marmy Rzeszów. – Celem minimum na przyszły sezon będzie wejście do play-off, a później zobaczymy… – mówi prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.

Były indywidualny mistrz Polski, Grzegorz Walasek, aktualny mistrz świata na długim torze, Fin Joonas Kylmaekorpi oraz juniorzy: Łukasz Sówka i mający polskie korzenie Marco Gaschka to nowe twarze w ekipie Dariusza Śledzia. W kadrze PGE Marmy zostaje takżeMaciej Kuciapa, który będzie równocześnie odpowiedzialny za szkolenie. – Wszyscy seniorzy podpisali roczne kontrakty. Marco związał się z nami umową na trzy lata, czyli do końca wieku młodzieżowca. Łukasz będzie jeździł w Rzeszowie na zasadzie wypożyczenia – informuje Marta Półtorak.

Dwójka nowych się pokazała
Na czwartkowym ogłoszeniu składu i spotkaniu z kibicami w Millenium Hall z nowych zawodników obecni byli Grzegorz Walasek i Marco Gaschka. – Jeżdżę tam, gdzie mnie chcą. Przed sezonem 2012 w grę wchodziły praktycznie dwa kluby. Warunki startów w Rzeszowie uzgodniłem już dawno temu. Z panią Martą spotkałem się może dwa, trzy razy i dosyć szybko doszliśmy do porozumienia – przekonuje Walasek. Na dobre występy w stolicy Podkarpacia liczy także Gaschka, który swoją przygodę ze sportem motorowym zaczynał od motocrossu. – Zadzwoniłem do rzeszowskiego klubu i złożyłem swoją ofertę. Będę się koncentrował w głównej mierze na startach w lidze polskiej, dlatego też planuję przeprowadzkę do Rzeszowa – mówi Gaschka, który obecnie czeka na przyznanie polskiego obywatelstwa (jego rodzice pochodzą z Polski), a przed występami w PGE Marmie musi jeszcze zdać egzamin na polską licencję żużlowca. – Z tym składem każdy wynik jest możliwy. Mam jednak przeczucie, że w przyszłym sezonie sprawimy niejednego psikusa najlepszym drużynom w tej lidze – prorokuje trener Dariusz Śledź, który na 10 marca przyszłego roku planuje wyjazd PGE Marmy na zgrupowanie do Gorican.

Marcin Jeżowski


SKŁAD PGE MARMY RZESZÓW

Zawodnik    KSM

SENIORZY
Jason Crump (Australia)    9,49
Lee Richardson (Anglia)    5,85
Joonas Kylmaekorpi (Finlandia)    7,12
Grzegorz Walasek    7,35
Rafał Okoniewski    6,58
Maciej Kuciapa    4,34

JUNIORZY
Łukasz Kret    2,5
Kamil Prokop    2,5
Marco Gaschka (Niemcy/Polska)    2,5
Łukasz Sówka    3,5

Przybyli: Walasek (Polonia Bydgoszcz), Kylmaekorpi (Lokomotiv Daugavpils), Gaschka (nie startował w Polsce), Sówka (Zielona Góra/Ostrów)
Ubyli: Dawid Lampart (Tauron Azoty Tarnów), Chris Harris (Włókniarz Częstochowa)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
john_rambo
john_rambo
9 lat temu

o czwórkę będzie ciężko, Walasek za Harisa ok, ale czy Kilokarpi wzmocnieniem?? watpie na e-ligę… juniorzy może razem zrobią to co Lampart… czyli defacto czy drużyn została wzmocniona? wszystko bedzie zależeć od dyspozycji danego zawodnika w sezonie, jesli Kuciapa i Richardson przypomna sobie jak się jeździ na zuzlu to może być ciekawie przynajmniej przy H69.

Bartek
Bartek
9 lat temu

zobaczymy co z tego wyjdzie

asterix1969
asterix1969
9 lat temu

Wydaje mi się, że chodzi o to żeby ci zawodnicy w sezonie 2012 dorobili się jak najniższego KSM, by w 2013 być łakomym kąskiem dla E- i 1 ligi.
Zważywszy na składy innych drużyn nie powinni mieć z tym problemu.
Ale jako wieczny niepoprawny optymista liczę na niespodziankę.
Chociaż po usłyszeniu hasła, że Marma może być czarnym koniem rozgrywek to obawiam się, że może być czarnym koniem do karawanu wiozącego naszę drużynę do 1 ligi.

osters
osters
9 lat temu

zrobiłaś super skład trzeba było trzymac w niepewnosci az do kwietnia marta nie osmieszaj sie bo ręce opadaja

Mike
Mike
9 lat temu

żenada
jak ma na imię,
żenada

brak nagłośnienia
żenada