PGE Marma w czwartek odkryje karty

Szwed Thomas Jonasson mógłby być alternatywą (uzupełnieniem?) dla Grzegorza Walaska, który ciągle nie zdecydował, gdzie będzie startował w przyszłym roku. Fot. Wit Hadło
Szwed Thomas Jonasson mógłby być alternatywą (uzupełnieniem?) dla Grzegorza Walaska, który ciągle nie zdecydował, gdzie będzie startował w przyszłym roku. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. Rzeszowski klub z licencją warunkową. Najskuteczniejszy zawodnik I ligi, Thomas Jonasson, będzie jeździł nad Wisłokiem?

Jeśli wszystko pójdzie po myśli rzeszowskich działaczy, w czwartek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ma zostać ogłoszony skład PGE Marmy na sezon 2014 oraz podane zostaną nazwiska osób funkcyjnych. Jak już wcześniej informowaliśmy, trenerem będzie Janusz Ślączka, a nowym prezesem Speedway Stali ma zostać Andrzej Łabudzki.

– Nie skomentuję tej informacji. Wszystko powinno się wyjaśnić podczas zaplanowanej na ten tydzień konferencji prasowej – usłyszeliśmy w miniony piątek od Andrzeja Łabudzkiego, właściciela firmy zajmującej się dystrybucją środków czystości i chemii gospodarczej.

Czas do niedzieli
Rzeszowski klub, podobnie jak i pozostałe, ma do najbliższej niedzieli czas na kompletowanie składu na sezon 2014. W tej kwestii sporo się dzieje, ale nadal wszystko owiane jest tajemnicą. Jest jednak niemal pewne, że rzeszowianom uda się zbudować skład, który pozwoli na walkę o powrót do Enea Ekstraligi.

Priorytetem na obecną chwilę jest zatrzymanie nad Wisłokiem Grzegorza Walaska i Łukasza Sówki. Ten pierwszy ciągle rozgląda się za drużyną z Ekstraligi, jednak ze względu na kłopoty finansowe klubów z Gdańska i Częstochowy, jest raczej mało realne, aby tam trafił. Ostatnio do gry o Walaska ponoć włączył się Falubaz Zielona Góra, ale też nie jest pewne, czy mistrz Polski znajdzie środki na najlepszego krajowego zawodnika PGE Marmy. Falubaz myśli także o sprowadzeniu Łukasza Sówki (alternatywą jest junior Wybrzeża, Krystian Pieszczek). Problem może tu jednak być zapis kontraktowy, dający Sówce gwarancję minimum 4 startów w każdym meczu. W Rzeszowie byłby on do spełnienia.

Tymczasem w ostatnich dniach PGE Marma zainteresowała się najskuteczniejszym zawodnikiem I ligi sezonu 2013, Szwedem Thomasem Jonassonem, który wobec zaległości swojego dotychczasowego pracodawcy, Wybrzeża Gdańska, postanowił zmienić klimat. Rzeszowianie sondują także zatrudnienie juniora Włókniarza Częstochowa, Artura Czai (na wypadek fiaska negocjacji z Sówką). Już od jakiegoś czasu kojarzeni z rzeszowskim klubem są Maciej Kuciapa, Paweł Miesiąc, Kenni Larsen, Scott Nicholls, a ostatnio również Nicolai Klindt.

Rzeszów na „warunku”
W piątek Speedway Stal Rzeszów dostała warunkową licencję na starty w I lidze w sezonie 2014. Pełnoprawna licencja wydaje się być formalnością, bowiem rzeszowski klub musi do końca lutego dostarczyć umowę o korzystanie ze stadionu miejskiego w Rzeszowie. Licencji na sezon 2014 nie otrzymały: Unia Tarnów, Włókniarz Częstochowa i Start Gniezno. Wszystkie kluby zapowiedziały złożenie odwołań i będą się ubiegać o licencję nadzorowaną.

Poniedziałek będzie kolejnym dniem przyznawanie licencji. W kolejce czeka po nią m.in. KSM Krosno. Podkarpacki II-ligowiec także nie próżnował w ostatnich dniach i podpisał kilka kontraktów. Najnowszymi nabytkami „Wilków” są: Węgier Jozsef Tabaka oraz Polak Tomasz Rempała. – Chcieliśmy mieć w składzie kilku polskich żużlowców. Poza tym każdy kibic w Krośnie wie, że Tomasz Rempała potrafi jeździć skutecznie na naszym torze. Tomek niejednokrotnie udowadniał, że stać go na wysokie zdobycze punktowe. To bardzo doświadczony zawodnik, który wie też jak odpowiednio ustawić sprzęt – argumentuje wybór Wojciech Zych, wiceprezes KSM Krosno. Wcześniej kontrakty z KSM podpisali: Claus Vissing, Mateusz Wieczorek, Łukasz Kret i Tobias Busch.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments