PGE Marma wie, kogo chce

SPEEDWAY EKSTRALIGA. Powiększenie ligi i zmiana przepisów zapowiedzią ciekawego okresu transferowego.

Sezon żużlowy 2011 wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Oznacza to pracowity okres dla działaczy, którzy już niedługo rozpoczną prace nad kompletowaniem drużyn. – Mamy już gotową koncepcję składu na przyszły sezon – zapewnia prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak.

Rzeszowski klub tegoroczne zmagania zakończył ponad miesiąc temu, plasując się ostatecznie na 5. miejscu. – Ten sezon ma być okresem przejściowym. Przed kolejnym chcemy wzmocnić drużynę, by walczyć o coś więcej – mówiła w kwietniu tego roku Marta Półtorak. Kogo zatem ujrzymy w przyszłym sezonie w barwach rzeszowskiego teamu? – Rozmowy z zawodnikami, którymi jesteśmy zainteresowani, są już prowadzone. Wszyscy żużlowcy, których chcielibyśmy pozyskać, zakończyli sezon – powiedziała Super Nowościom prezes Półtorak.

Priorytetem juniorzy
Przy kompletowaniu składów, kluby Speedway Ekstraligi muszą pamiętać o nowym regulaminie (jeden zawodnik GP, czterech Polaków, maksymalny KSM 41), co z pewnością nie ułatwi im zadania. Priorytetem PGE Marmy wydaje się być pozyskanie młodzieżowca (lub dwóch). Najczęściej wymienia się nazwiska braci Pawlickich oraz Macieja Janowskiego. Szkopuł w tym, że dwaj pierwsi ciągle mają ważne kontrakty z Unią Leszno i aby trafili do Rzeszowa (lub gdziekolwiek indziej), zgodę musi wyrazić ich macierzysty klub. Łatwiejsze, przynajmniej teoretycznie, będzie pozyskanie z Wrocławia Janowskiego, którego walory bardzo dobrze zna lider rzeszowskiego klubu, Jason Crump. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie z Australijczykiem były konsultowane kandydatury nowych zawodników rzeszowskiego klubu. PGE Marma będzie także szukała seniorów. Tutaj problemem może stać się regulamin i dzikie karty w Grand Prix. W przypadku jej dostania, z rzeszowskim klubem na pewno pożegna się Chris Harris. Sternicy podkarpackiej drużyny muszą się także skupić na pozyskaniu krajowego zawodnika, bo mało prawdopodobne są dalsze występy nad Wisłokiem Macieja Kuciapy i Dawida Lamparta.

“Rico” w Bydgoszczy?
Tymczasem jak informuje Exspress Bydgoski, tamtejsza Polonia jest zainteresowana pozyskaniem Lee Richardsona. Bydgoscy działacze zapomnieli chyba jednak, że Anglika obowiązuje na sezon 2012 kontrakt w Rzeszowie. Do wzięcia będzie natomiast Norweg z polskim paszportem, Rune Holta, z którego usług zrezygnował Unibax Toruń. Angaż “Ryśka” w Rzeszowie jest raczej nierealny, biorąc pod uwagę kulisy rozstania się z rzeszowskim klubem w sezonie 2006. Niewykluczone, że nowego pracodawcy będzie szukał Krzysztof Kasprzak, który pod koniec tego sezonu został zawieszony przez swój klub, Tauron Azoty Tarnów.

Marcin Jeżowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.