PGNiG wesprze szpital w Sanoku

Sanocki szpital jako jedyny w regionie ma oddział zakaźny. To tutaj trafiają pacjenci z podejrzeniem zakażenia z powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Każde wsparcie jest teraz na wagę złota. Fot. Martyna Sokołowska

SANOK. Karetka i dwa respiratory, do tego pieniądze na najpilniejsze potrzeby. Sanocki szpital otrzyma od Fundacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa 300 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. 

Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przekaże wsparcie finansowe szpitalom w regionach, w których działa PGNiG. Pomoc trafi do placówek medycznych na Mazowszu, w Lubuskiem, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu. 

– W tych trudnych okolicznościach musimy sobie pomagać. To nie tylko przejaw naszej społecznej odpowiedzialności, ale przede wszystkim wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi. Czujemy szczególną więź ze społecznościami w regionach, w których działalność prowadzą Oddziały PGNiG SA i Spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG. Dlatego postanowiliśmy przekazać wsparcie finansowe i sprzęt medyczny najbardziej potrzebującym placówkom medycznym z bliskich nam obszarów Polski. Sprawdziliśmy najpilniejsze potrzeby tych szpitali i odpowiednio dostosowaliśmy formę naszej pomocy – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG. – W ten sposób pragniemy również okazać wdzięczność personelowi medycznemu szpitali, który z narażeniem własnego zdrowia ratuje chorych – dodał. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.  

W naszym województwie pieniądze otrzyma szpital w Sanoku. W sumie placówka otrzyma 300 tysięcy złotych. Kupi za to dodatkową karetkę i dwa respiratory. 

– W obecnej sytuacji jest to dla nas bezcenne wsparcie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni fundacji za okazaną pomoc – komentuje Grzegorz Panek, dyrektor sanockiego szpitala. 

Karetka ma dotrzeć do Sanoka w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Dodatkowo jak informuje dyrektor Panek, fundacja przekaże szpitalowi pieniądze na zakup środki ochrony osobistej – maski, rękawiczki i kombinezony.

Martyna Sokołowska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o